Uwaga – ograniczenia w ruchu spowodowane przebudową Hubskiej

W związku z trwającą przebudową ulicy Hubskiej planowane jest wdrożenie na okres letni zmian w organizacji ruchu wokół tej inwestycji. Z pierwszymi ograniczeniami należy liczyć się na skrzyżowaniu ulic Hubskiej i Glinianej już w nocy 16/17 czerwca 2018 r., zaraz po zakończeniu nocnego półmaratonu.


Z powodu budowy tymczasowej krańcówki tramwajowej dotkną one głównie komunikację zbiorową, kierowcy muszą liczyć się ze zwężeniami.

Całkowite wyłączenie z ruchu skrzyżowania ulic Hubskiej i Glinianej oraz odcinka ulicy Pułaskiego od Hubskiej do Małachowskiego planowane jest 22/23 czerwca 2018 r.  Z ruchu ma być też wyłączony fragment ul. Suchej między Pułaskiego a Gajową. Objazd między ulicami Pułaskiego a Glinianą w obu kierunkach przez Małachowskiego, Piłsudskiego, Stawową (w przeciwnym kierunku Peronową), Borowską, Dyrekcyjną, Gajową i Kamienną. Organizacja ruchu będzie preferowała pierwszeństwo na trasie objazdu, planowane jest też dostosowanie tego ciągu do wzmożonego ruchu poprzez zorganizowanie dodatkowych pasów.

Dojazd do Hubskiej na dotychczasowych zasadach – wyłącznie dla obsługi posesji i budowy. 

Zmiany dotkną również komunikację miejską.

Czytaj więcej: Przebudowa skrzyżowania Hubska/Gliniana 

Czytaj więcej: Zamknięcie ul. Pułaskiego pod wiaduktem kolejowym 

Zgłoś uwagę