Uwaga na utrudnienia dziś w nocy na Kosmonautów

Dziś w nocy na ul. Kosmonautów kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Drogowcy będą rozbierać metalowe bariery ochronną znajdującą się na poboczu na wysokości parkingu kąpieliska Glinianki. To przygotowanie do kolejnego etapu budowy skrzyżowania dojazdowego do osiedla WUWA2 – Nowe Żerniki.

  • Kosmonautów, wuwa2, nowe skrzyżowanie kosmonautów

    Zdjęcie ilustracyjne


Rozbiórka metalowych barier ma ruszyć dziś o godz. 21. – W razie potrzeby przeszkoleni i odpowiednio oznakowani pracownicy na chwilę będą wstrzymywać ruch w obu kierunkach na ul. Kosmonautów. Chodzi o bezpieczny przejazd koparki, pod którą będą podczepiane 10 metrowe odcinki barier – informuje Marek Milian z firmy Skanska. Drogowcy do rozebrania mają 400 metrów metalowych elementów. Zamiast nich  na poboczu pojawią się biało-czerwone separatory. Jeżeli nie uda się zdemontować całego odcinka prace mogą, być prowadzone również jutro w nocy.

Więcej na temat powstającego skrzyżowania na ul. Kosmonautów przeczytasz w naszym artykule: Nowe skrzyżowanie na Kosmonautów

Zmiany spowodowane są tym, że drogowcy przymierzają się do układania asfaltu na poszerzonym odcinku jezdni. By dobrze połączyć nową nawierzchnią ze starą trzeba sfrezować fragment starej jezdni. Metalowe bariery by to znacznie utrudniały.

– Frezowanie nawierzchni planowane jest także w nocy. Wtedy kierowcy mogą spodziewać się, że przez kilka godzin na Kosmonautów będzie obowiązywał ruch wahadłowy – informuje Marek Milian. Dokładny termin tych robót podamy wkrótce.

Zajrzyj również do naszego artykułu: Tramwaje wróciły do Leśnicy [ZDJĘCIA]

Drogowcy proszą kierowców o do stosowania się do panujących tam ograniczeń prędkości. – Mieliśmy już dwa takie zdarzenia, że zbyt szybko auto jechało i uderzyło w bariery. W obu przypadkach pojazdy odbiły się od metalowych elementów. Teraz mogą wypaść z drogi – ostrzegają pracownicy firmy Skanska.

Zgłoś uwagę