Utrudnienia w ruchu drogowym na początku kwietnia

Między 1 a 3 kwietnia kierowców czeka kilka zmian i utrudnień w ruchu drogowym. M.in. na ul. Powstańców Śląskich, Braniborskiej i Krupniczej. 


Skrzyżowanie Powstańców Śląskich/ Swobodna - dwudniowe zamknięcie prawoskrętu w Swobodną (do EPI)

W piątek wieczorem - 1 kwietnia rozpoczną się prace związane z korektą prawoskrętu z Powstańców Śląskich do Swobodnej w kierunku EPI, dla potrzeb budowy pasa rowerowego .

Do ich ukończenia (spodziewany termin to niedziela 3 kwietnia, wczesny wieczór)niemożliwym będzie ruch kołowy właśnie w tej relacji dla pojazdów jadących od ronda w kierunku EPI. Najbliższy możliwy prawoskręt to ul. Nasypowa.

Braniborska - dwudniowe zamknięcie jezdni na odcinku pl. Strzegomski - pl. Orląt Lwowskich

Podczas dwóch kolejnych weekendów: 2-3 kwietnia oraz  9 -10 kwietnia, na ul. Braniborskiej na wysokości numerów 38-40 zajęty będzie pas jezdni dla potrzeb budowy kanalizacji deszczowej (ten weekend) i sanitarnej (przyszły weekend). Jezdnia w tym miejscu ma jeden pas i zajęcie uniemożliwi przejazd od strony pl. Strzegomskiego w stronę pl. Orląt Lwowskich.

Inwestorem prac jest podmiot prywatny. Prace prowadzone będą od piątku 1 kwietnia od godz. 21 do poniedziałku 4 kwietnia do 4 rano.

Krupnicza - dwudniowe zajęcie jezdni

Od piątku 1 kwietnia od godz. 21 do 3 kwietnia wieczorem zajęty będzie pas jezdni i chodnik na ul. Krupniczej na wysokości budynków 6-8. Będzie tam montowane rusztowanie, konieczne do remontu dachu budynku. W tym czasie piesi będą poruszać się azylem wyznaczonym na jezdni, a samochody jeździć pasem z torowiskiem tramwajowym. Po zamontowaniu rusztowania piesi będą mieć możliwość poruszania się chodnikiem obok rusztowania (zachowana będzie minimalna 1,5-metrowa szerokość). Inwestorem prac jest Wspólnota Lokalowa „K2” z Wrocławia. 

ul. Sułowska - ruch wahadłowy na tymczasowym moście

W sobotę 2 kwietnia, w godzinach 9.30 - 12.30 odbędzie się kolejny comiesięczny przegląd i konserwacja tymczasowego mostu, zastępującego modernizowaną przeprawę. W czasie trwania prac przejazd przez most będzie się odbywał wahadłowo. 

Zgłoś uwagę