Partnerzy

Partnerzy programu to stale poszerzająca się grupa podmiotów działających m.in. w obszarze kultury, sztuki, sportu, rekreacji, rozrywki, edukacji, oferująca uczestnikom programu Premium bardzo atrakcyjne zniżki.

Jeżeli jeszcze nie posiadasz statusu Premium na swojej karcie URBANCARD lub nie posiadasz karty URBANCARD lub URBANCARD Premium, a chcesz dołączyć do programu, złóż wniosek.

Lista wszystkich Partnerów

[Obrazek]

Adrenalina Park - 15% ZNIŻKI!

Adres:
Sokolniki 46/1, Kąty Wrocławskie

Kontakt:
+48 530 730 143, +48 501 241 213
przygoda@adrenalina-park.pl

Otwarte w godzinach:

LIPIEC - SIERPIEŃ 2016r.
Wtorek - Piątek: 13:00-20:00
Sobota - Niedziela: 11:00-20:00

Adrenalina Park to miejsce rozrywki ekstremalnej. Atrakcje tego miejsca są umieszczone na niemal dwunastu hektarach powierzchni! Adrenalina Park zajmuje się prowadzeniem atrakcji linowych, mechanicznych. Oferuje także zorbing, żyroskop, strzelnice rozrywkowe oraz paintball.

CZYTAJ WIĘCEJ
[Obrazek]

Akademia Zdobywców: kursy, korepetycje - 10% ZNIŻKI !

Adres:
Agrestowa 46

Kontakt:
735-930-411
kontakt@akademiazdobywcow.pl

Otwarte w godzinach:

Poniedziałek - Sobota: 8:00-21:00

Wierzymy, że wszystko, co robimy, podważa status quo. Staramy się myśleć inaczej niż inni. Sposób w jaki zmieniamy świat, polega na prowadzeniu skutecznych zajęć, w tym korepetycji. Wykorzystujemy nieszablonowe metody edukacji, maksymalnie nastawione na rozwój ucznia. Wspieramy w starcie najmłodszych dbając by z odpowiednim przygotowaniem wkroczyli w szkolne mury, pomagamy młodzieży uwierzyć w siebie – odkrywając tajemnice szkolnych przedmiotów, a także wyciągamy pomocą dłoń do wszystkich dorosłych pragnących pogłębić swoją wiedzę. Swoją ofertę kierujemy przede wszystkim do osób, które: - Poszukują skutecznych korepetycji. - Pragną szybkich efektów nauki. - Oczekują najwyższej jakości usług.

CZYTAJ WIĘCEJ
[Obrazek]

BWA - Galeria Awangarda - 20% ZNIŻKI!

Adres:
ul. Wita Stwosza 32

Kontakt:
+48 71 790-25-81
info@bwa.wroc.pl

Otwarte w godzinach:

Wtorek: 11:00 - 18:00
Środa: 12:00 - 20:00
Czwartek, Piątek: 11:00 - 18:00
Sobota, Niedziela: 11:00 - 18:00

BWA Wrocław to instytucja kultury finansowana przez miasto Wrocław. Istnieje od 1962 r. Zajmuje się organizacją i prezentacją wystaw sztuki współczesnej. Interesuje się również interakcjami pomiędzy sztuką i innymi dziedzinami życia oraz badaniem jej znaczenia w kontekście społecznym. Swoje cele realizuje poprzez organizację wystaw, koncertów, spotkań oraz poprzez projekty wydawnicze. Ze względu na geograficzną bliskość Pragi, Berlina i Lipska BWA Wrocław angażuje się w tworzenie lokalnych struktur obiegu sztuki w polu zakreślonym pomiędzy tymi ośrodkami. A W A N G A R D A jest największą galerią BWA Wrocław. Prezentuje klasykę polskiej sztuki współczesnej, problemowe pokazy sztuki krajowej i europejskiej, pogranicza sztuk wizualnych, teatru i filmu, performansu i muzyki. Interesuje nas miasto i autentyczność sztuki, dlatego oprócz konkursu dla młodych malarzy im. Gepperta wracają tu street art projekty dźwiękowe i vj-skie.Budynek Awangardy zaprojektował w XVIII wieku Carl Gotthard Langhans, architekt berlińskiej Bramy Brandenburskiej. Po wojennych zniszczeniach i odbudowie, z bryły pałacu pozostał portyk, fragment parteru i paradne schody, dziś prowadzące tylko na mezzanino.

CZYTAJ WIĘCEJ
[Obrazek]

Centrum Kultury Agora - 20% ZNIŻKI!

Adres:
ul. Serbska 5a

Kontakt:
+48 71 325-14-83
sekretariat@ckagora.pl

Otwarte w godzinach:

Poniedziałek - Piątek: 8:00 - 20:00
Sobota - Niedziela: zgodnie z planem imprez

Centrum Kultury Agora jest miejską instytucją kultury miasta Wrocław. Naszą misją jest szeroko rozumiana promocja kultury poprzez wielokierunkową działalność edukacyjną i artystyczną. Staramy się, aby realizowane działania zawsze charakteryzowała wysoka jakość, interdyscyplinarność, partycypacyjność i innowacyjność. CK Agora to miejsce spotkań artystów i inkubator dla młodych talentów; to przestrzeń dla kreatywności, twórczych poszukiwań, rozwijania pasji i wszechstronnego rozwoju osobowości niezależnie od wieku. W naszych pracowniach każdy znajdzie coś dla siebie – prowadzimy zajęcia teatralne, muzyczne, fotograficzne, z zakresu rzemiosła artystycznego (ceramika, szkło) i wiele innych. Działamy zarówno lokalnie, jak i na skalę międzynarodową – organizujemy wydarzenia artystyczne o różnym charakterze i profilu: koncerty, spektakle, wystawy i festiwale. Wizytówką instytucji stały się cykliczne projekty kulturalne, m.in.: FeTA – FESTIWAL ewentualnych TALENTÓW AKTORSKICH oraz ART OF IMPROVISATION Creative Festival – festiwal sztuki improwizowanej. Formuła festiwali oraz autorski program włączający zarówno pokazy mistrzów, warsztaty, jak i przegląd młodych twórców zdobyły uznanie środowiska artystycznego.

CZYTAJ WIĘCEJ
[Obrazek]

Centrum Kultury Wrocław - Zachód - 20% ZNIŻKI!

Adres:
ul. Chociebuska 4-6

Kontakt:
+48 71 354-46-60
biuro@ckwz.art.pl

Otwarte w godzinach:

Poniedziałek: 9:00 - 17:00
Wtorek - Piątek: 9:00 - 20:00
Sobota - Niedziela: otwarte w czasie trwania imprez

Centrum Kultury Wrocław Zachód to samorządowa instytucja kultury prowadzona przez Gminę Wrocław. Centrum prowadzi działalność kulturalną, artystyczną, przygotowującą i inspirującą odbiorców do aktywnego uczestnictwa w kulturze, a zarazem do współtworzenia jej wartości. Zadaniem Centrum jest również promocja kultury i sztuki profesjonalnej, amatorskiej, pielęgnowanie tradycji, a także wzorców kulturowych wraz z całym dziedzictwem narodowym.

CZYTAJ WIĘCEJ
[Obrazek]

Centrum Kultury Zamek - 20% ZNIŻKI!

Adres:
pl. Świętojański 1

Kontakt:
+48 71 349-32-81
centrum@zamek.wroclaw.pl

Otwarte w godzinach:

Poniedziałek - Niedziela: 10:00 - 18:00

Centrum Kultury „ZAMEK” jest instytucją miejską, która oferuje przestrzeń do poszukiwania, odnajdywania i rozwijania swoich pasji, to miejsce spotkań i twórczej samorealizacji. Nasza siedziba mieści się w wyjątkowym obiekcie: zabytkowym pałacu o barokowej bryle i ponad 800 letniej historii. Pomimo historycznej siedziby, jesteśmy instytucją nowoczesną i otwartą na każdego, kto wyraża chęć twórczego spędzania wolnego czasu. Umożliwiamy pogłębianie umiejętności w sztukach plastycznych, ceramice artystycznej, tańcu nowoczesnym, klasycznym, balecie, grze na instrumentach: pianino, gitara, a także w zajęciach rekreacyjnych: yoga, pilates, aerobik, capoeira. To sekcje istniejące, ale cały czas jesteśmy otwarci na nowe propozycje, naszą ofertę staramy się na bieżąco dostosowywać do potrzeb kulturalnych odbiorców. CK Zamek to również miejsce spotkań z twórcami kultury, kreatywnej wymiany myśli oraz realizacji wydarzeń artystycznych. Ponadto realizujemy autorskie projekty kulturalne, które stały się naszą wizytówką, są to: skoncentrowany na historycznych metodach browarnictwa Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa (maj), zakorzeniona w mitologii słowiańskiej Noc Świętojańska (czerwiec), ogólnopolskie spotkania miłośników fantastyki Dni Fantastyki (czerwiec), średniowieczny Jarmark Jadwiżański (październik), ekologiczne wymiany ubrań, spotkania z podróżnikami w cyklu „Kultury świata” oraz otwarte wykłady dotyczące współczesnej kondycji człowieka w ramach Leśnickiej Akademii Zamkowej.

CZYTAJ WIĘCEJ
[Obrazek]

Empik School Wrocław - 15% ZNIŻKI!

Adres:
ul. Ruska 11/12

Kontakt:
+48 71 341-87-06
sjo.wroclaw@empikschool.com

Otwarte w godzinach:

Poniedziałek - Czwartek: 10:00 - 20:00
Piątek: 9:00 - 19:00
Sobota: 9:00 - 13:00

Empik School Wrocław - największa i najdłużej działająca sieć szkół językowych w Polsce. W ofercie znajdziesz kursy popularnych języków europejskich: angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego czy włoskiego, jak i orientalnych: japońskiego, szwedzkiego czy norweskiego. Zajęcia prowadzone są w oparciu o autorską metodę nauczania języka: THE INSELL METHOD, dzięki której szybko przełamiesz barierę językową. Będąc słuchaczem Empik School możesz na co dzień korzystać z wielu dodatkowych elementów, wspomagających naukę języka: bezpłatnych konwersacji językowych, biblioteczki językowej, platformy ćwiczeń językowych online, czy warsztatów uczących planowania celów i ich osiągania. Wszyscy użytkownicy URBANCARD Premium mogą skorzystać z rabatu 15% na zapisy do grup na kurs roczny lub semestralny.

CZYTAJ WIĘCEJ
[Obrazek]

HQ FotoLab - 20% ZNIŻKI na zdjęcia cyfrowe i wydruki wielkoformatowe

Adres:
ul. Bajana 1 (Hala Targowa "Tęcza")

Kontakt:
731-755-377
biuro@hqfotolab.pl

Otwarte w godzinach:

Poniedziałek - Piątek: 9:00-19:00
Sobota: 8:00-14:00

HQ Fotolab to połączenie najnowszej technologii, ekologicznych rozwiązań i profesjonalnej obsługi. W naszym laboratorium wykonujemy zdjęcia cyfrowe i analogowe na najlepszych papierach FUJIFILM. Drukujemy obrazy na płótnie, płycie MDF, a także aluminium. Na miejscu wykonujemy zdjęcia do dokumentów, legitymacji, dyplomów oraz wizy. U nas możesz zamówić fotogadżety takie jak kubki, breloki, magnesy czy puzzle z wybranym przez siebie zdjęciem. Zajmujemy się także reprodukcją zdjęć, skanowaniem negatywów, slajdów i odbitek fotograficznych. W sprzedaży posiadamy aparaty i akcesoria fotograficzne firmy FUJIFILM. Kupicie też u nas albumy i ramki. HQ fotolab jest laboratorium fotograficznym autoryzowanym przez FUJIFILM.

CZYTAJ WIĘCEJ
[Obrazek]

Humanitarium - 10% ZNIŻKI !

Adres:
Stabłowicka 147a

Kontakt:
+48 71 734-70-00
info@humanitarium.pl

Otwarte w godzinach:

Poniedziałek - Piątek: 8:00 - 16:00
Sobota - Niedziela: 10:45 - 17:00

HUMANITARIUM. Ogrody Doświadczeń to miejsce dedykowane dzieciom i dorosłym. Naszym celem jest rozbudzenie ciekawości i chęci zrozumienia nauki oraz wzmocnienie szacunku do otaczającego nas świata. Dzięki naszym interaktywnym eksponatom i zajęciom warsztatowym odwiedzający nas Goście zgłębiają tajniki nauk ścisłych, angażując w proces poznawczy wszystkie zmysły. W HUMANITARIUM udowodniliśmy już, że nauka nie musi być trudna, a jej poznawanie przez zabawę może stać się fascynującą, empiryczną przygodą. Od września 2016 r. zapraszamy na interaktywną wystawę o Odnawialnych Źródłach Energii.

CZYTAJ WIĘCEJ
[Obrazek]

Hydropolis - 15% ZNIŻKI! Bilet Normalny - 23ZŁ, Ulgowy - 15ZŁ!

Adres:
Na Grobli 19-21

Kontakt:
71 34 09 957
kontakt@hydropolis.pl

Otwarte w godzinach:

Poniedziałek - Piątek: 9:00 - 18:00
Sobota - Niedziela: 10:00 - 20:00

HYDROPOLIS to ultranowoczesne i multimedialne centrum wiedzy o wodzie znajdujący się w zabytkowym, XIX-wiecznym podziemnym zbiorniku wody czystej o powierzchni 4000 m². Wystawa podzielona jest na 8 stref tematycznych. Każda z nich przedstawia wodę z innego, fascynującego ujęcia. W HYDROPOLIS nacisk kładziemy na edukację i świadomość procesów, w których bierze udział – od funkcji pełnionych w ludzkiej komórce po prądy oceaniczne, które kształtują klimat na Ziemi.

CZYTAJ WIĘCEJ
[Obrazek]

Impart - 20% ZNIŻKI!

Adres:
ul. Mazowiecka 17

Kontakt:
+48 71 71-27-100
rezerwacje@impart.art.pl

Otwarte w godzinach:

Poniedziałek - Piątek: 12:00 - 18:00
oraz na 2 godziny przed wydarzeniem

Biuro Festiwalowe Impart 2016 zostało powołane przez Prezydenta Wrocławia 1 lipca 2012. Powstało z połączenia Centrum Sztuki Impart oraz instytucji Wrocław 2016. Kontynuujemy tradycję istniejącego od 1990 Centrum Sztuki Impart, powstałego z połączenia Wojewódzkiego Domu Kultury oraz Przedsiębiorstwa Imprez Artystycznych IMPART. Na naszych scenach i w galerii przy ulicy Mazowieckiej 17 we Wrocławiu odbywają się spektakle, koncerty, wystawy, pokazy filmów, jam sessions i warsztaty. Organizujemy festiwale i przeglądy, takie jak Jazz nad Odrą, Non Sola Scripta i Wrocławski Sound, Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dla Dzieci W latach 1996 - 2005 IMPART realizował Przegląd Piosenki Aktorskiej, na którym prezentowali swój talent interpretatorski tak znani dziś artyści, jak: Kinga Preis, Justyna Szafran, Katarzyna Groniec, Iwona Loranc, Zbigniew Zamachowski, Piotr Machalica, Wiktor Zborowski, a także Janusz Radek, Jacek Bończyk, Sambor Dudziński, Piotr Rogucki oraz wielu innych. Od 2005 przy Imparcie działa Teatr Piosenki, którego pierwszym dyrektorem był Roman Kołakowski. Następnie scenie szefował Mariusz Kiljan, a potem kierownictwo objęła Urszula Orłowska. Na scenie Teatru wystawiane są spektakle muzyczne i recitale najczęściej stworzone i zagrane w konwencji piosenki aktorskiej. Impart przygotowywał również liczne imprezy dla dzieci i młodzieży, a wśród nich warsztaty teatralne i musicalowe oraz spektakle tworzone we współpracy z Teatrem Klinika Lalek w ramach Wrocławskiego Teatru dla Dzieci.

CZYTAJ WIĘCEJ
[Obrazek]

Kino Nowe Horyzonty - ceny biletów jak dla posiadaczy "Karty Przyjaciela Kina"! MOŻLIWOŚĆ ZAKUPU BILETÓW ONLINE!

Adres:
Kazimiera Wielkiego 19a-21

Kontakt:
71 78-66-566, 71 78-15-570
sprzedaz@kinonh.pl

Otwarte w godzinach:

Kasy czynne są na 30 minut przed rozpoczęciem pierwszego seansu, do 15 minut po rozpoczęciu ostatniego seansu danego dnia.

Pierwsze i jedyne do tej pory arthouse’owe kino w Polsce. Powstało w 2012 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Nowe Horyzonty, które do dziś zajmuje się jego zarządzaniem i programowaniem. W programie kina, oprócz ambitnego repertuaru filmowego, znajdują się liczne projekty edukacyjne, cykl transmisji oper z The Metropolitan Opera, baletów z Teatru Bolshoi oraz spektakli teatralnych z londyńskiego National Theatre. W kinie odbywają się także rokrocznie liczne przeglądy i festiwale oraz rozmaite wystawy, konferencje, a nawet koncerty. Comiesięcznie organizowane są również filmowe spotkania dla dzieci, seniorów i młodych rodziców, dla obcokrajowców, czy specjalne projekcje dla osób niewidzących i niesłyszących. Miłośnikom sztuki filmowej obiekt ten jest świetnie znany, gdyż jest to główne kino największego festiwalu filmowego w Polsce, czyli Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty, a od kilku lat także American Film Festival.

CZYTAJ WIĘCEJ
[Obrazek]

Klub Pod Kolumnami - 20% ZNIŻKI!

Adres:
pl. Św. Macieja 21

Kontakt:
+48 71 322-95-38
info@kolumny.art.pl

Otwarte w godzinach:

Poniedziałek - Piątek: 14:00 - 21:00
Sobota - Niedziela: w godzinach imprez

Klub Pod Kolumnami jest miejskim ośrodkiem kultury o wieloletniej tradycji. Położony jest w centrum klimatycznego Nadodrza, rejonu Wrocławia przeżywającego obecnie odrodzenie dzięki procesowi wielopłaszczyznowej rewitalizacji. Misją klubu jest stworzenie wszechstronnego miejsca spotkań, przybliżającego wrocławianom szeroko rozumianą kulturę. Klub prowadzi działalność z zakresu edukacji artystycznej w formie warsztatów, organizuje spotkania klubowe, wieczory literackie, pokazy i spektakle teatralne, koncerty muzyczne, prowadzi także klubową galerię sztuki. Wśród wyróżniających się kierunków naszego działania jest założona niedawno pracownia filmowa wyposażona w profesjonalny sprzęt do nauki technik filmowych.

CZYTAJ WIĘCEJ
[Obrazek]

Muzeum Archeologiczne, Militariów - 20% ZNIŻKI!

Adres:
ul. Cieszyńskiego 9

Kontakt:
+48 71 347-16-96 w. 345
muzeum@mmw.pl

Otwarte w godzinach:

Środa - Sobota: 10:00 - 17:00
Niedziela: 10:00 - 18:00

Wrocławskie Muzeum Militariów mieści się w budynku Arsenału Miejskiego, znanego także jako Arsenał Mikołajski. Początki budowli sięgają XV wieku, a swój obecny kształt Arsenał zawdzięcza rozbudowie przeprowadzonej w roku 1658 roku. Muzeum Militariów w swoim obecnym kształcie powstało w 2000 roku jako oddział Muzeum Miejskiego Wrocławia. Muzeum gromadzi zabytki oręża polskiego i obcego. Do wiodących kolekcji należą: broń biała (XVII – XX w.), broń palna (XIX – XX w.) hełmy, pamiątki patriotyczne, ikonografia o tematyce batalistycznej, zbiór mundurów z okresu II wojny światowej i powojennych oraz elementów wyposażenia wojskowego. Muzeum Militariów należy do Międzynarodowego Komitetu Muzeów Broni (ICOMAM). Zbiory Muzeum prezentowane są na czterech wystawach stałych, wzbogacanych okresowo o piątą salę wystaw czasowych. Muzeum Archeologiczne powstało w 1815 r. na bazie prywatnych i posekularyzacyjnych zbiorów archeologicznych. Twórcą tego pierwszego Muzeum był J.G.G. Büsching, postać wielce zasłużona w tworzeniu nie tylko podstaw nowoczesnego muzealnictwa, ale także archiwistyki i bibliotekarstwa wrocławskiego.

CZYTAJ WIĘCEJ
[Obrazek]

Muzeum Architektury - 20% ZNIŻKI!

Adres:
ul. Bernardyńska 5

Kontakt:
+48 71 344 82 79 w. 25
muzeum@ma.wroc.pl

Otwarte w godzinach:

Poniedziałek - Niedziela: 10:00 - 20:00

Jedyne w Polsce Muzeum Architektury istnieje od 1965 roku. Mieści się w gotyckich wnętrzach dawnego klasztoru bernardynów z XV wieku, który składa się z kościoła św. Bernardyna ze Sienny i czworoboku klasztornego wokół wirydarza. Jako jedna z nielicznych zachowanych budowli średniowiecznych tego typu na Śląsku, należy do najcenniejszych zabytków Wrocławia. Muzeum jest członkiem-założycielem Światowej Konfederacji Muzeów Architektury (ICAM). Misją Muzeum Architektury we Wrocławiu jest upowszechnianie wartości oraz zachowanie świadectw historycznych w zakresie architektury dawnej i współczesnej, życia i działalności architektów oraz plastyki związanej z architekturą.

CZYTAJ WIĘCEJ
[Obrazek]

Muzeum Miejskie Wrocławia Historyczne, Sztuki Medalierskiej - 20% ZNIŻKI!

Adres:
Pałac Królewski, ul. Kazimierza Wielkiego 35

Kontakt:
+48 71 391-69-40
muzeum@mmw.pl

Otwarte w godzinach:

Wtorek - Piątek: 10:00 - 17:00
Sobota - Niedziela: 10:00 - 18:00

Muzeum Historyczne gromadzi i udostępnia zabytki z zakresu historii i sztuki dotyczące dziejów Wrocławia, wyroby rzemiosła artystycznego oraz ikonografię Wrocławia w tym grafiki, ryciny i fotografię. W skład zbiorów Muzeum wchodzą kolekcję dokumentów i druków ulotnych, plakatów, sztandarów. Unikatowa jest kolekcja ilustrująca historię wrocławskich teatrów. Bogate zbiory Muzeum prezentowane są na wystawie stałej „1000 lat Wrocławia” oraz na licznych wystawach czasowych. Muzeum jest również organizatorem wielu wydarzeń kulturalnych, sesji naukowych i wykładów. Muzeum Sztuki Medalierskiej powstało w 1965 roku. Od 2000 roku funkcjonuje jako oddział Muzeum Miejskiego Wrocławia. Jest jedyną w Polsce placówką specjalizującą się w gromadzeniu zbiorów medalierskich i falerystycznych. Jej bogate, gromadzone od ponad 40 lat zbiory dzieł polskich i obcych (głównie europejskich) liczą aktualnie około 50 tysięcy medali, medalionów i plakiet, oraz orderów, odznaczeń i odznak.

CZYTAJ WIĘCEJ
[Obrazek]

Muzeum Sztuki Cmentarnej - 20% ZNIŻKI!

Adres:
ul. Ślężna 37/39

Kontakt:
+48 71 791-59-04
muzeum@mmw.pl

Otwarte w godzinach:

Środa - Sobota: 11:00 - 17:00
Niedziela: 11:00 - 18:00

Stary Cmentarz Żydowski od 1991 roku udostępniany jest zwiedzającym jako Muzeum Sztuki Cmentarnej. To jedyna na terenie Wrocławia zachowana nekropolia z przełomu XIX i XX wieku. To również oryginalny i niepowtarzalny zespół rzeźby nagrobnej i małej architektury, harmonijnie współistniejącej z właściwie utrzymaną i starannie pielęgnowaną zielenią. Wygląd nagrobków i grobowców uległ z biegiem lat stopniowym przemianom – od tradycyjnych, gęsto stawianych macew, aż po odważne w formie i monumentalne, rodzinne pomniki nagrobne. W tych ostatnich widać wpływy architektury niemal wszystkich okresów: od starożytności przez średniowiecze i secesję, aż do modernizmu. Bogata jest także zastosowana symbolika, zarówno świecka, jak i religijna.

CZYTAJ WIĘCEJ
[Obrazek]

Muzeum Sztuki Mieszczańskiej - 20% ZNIŻKI!

Adres:
Stary Ratusz - Sukiennice 14/15

Kontakt:
+48 71 347-16-91 w. 26
muzeum@mmw.pl

Otwarte w godzinach:

Środa - Sobota: 10:00 - 17:00
Niedziela: 10:00 - 18:00

Muzeum Sztuki Mieszczańskiej powstało, jako oddział Muzeum Miejskiego Wrocławia, w 2000 roku. Specjalizuje się w gromadzeniu, opracowywaniu i prezentowaniu obiektów związanych z wrocławskimi warsztatami rzemieślniczymi oraz artystami od czasów najdawniejszych po współczesność. Mieści się w najważniejszym budynku Wrocławia - Starym Ratusz. Usytuowana w centrum miasta, imponująca swą okazałością i bogactwem budowla, jest niekwestionowaną wizytówką stolicy Dolnego Śląska i jednym z najwybitniejszych zabytków późnogotyckiej architektury świeckiej w Europie. Już sam Ratusz z doskonale zachowanym wystrojem wnętrz można uznać za główny eksponat Muzeum. Spośród jego wnętrz wyróżnia się Sala Wielka. Jej późnogotycki rodowód podkreślają imponujące sklepienia krzyżowo-żebrowe oraz portale, zworniki i płaskorzeźby.

CZYTAJ WIĘCEJ
[Obrazek]

Muzeum Teatru im. Henryka Tomaszewskiego - 20% ZNIŻKI!

Adres:
pl. Wolności 7a

Kontakt:
71 347-16-96

Otwarte w godzinach:

Poniedziałek - Piątek: 10:00-17:00
Sobota - Niedziela: 10:00-18:00

Muzeum Teatru im. Henryka Tomaszewskiego jest pierwszą w Polsce tego typu placówką poświęconą teatrowi z siedzibą w dawnym skrzydle południowym wrocławskiego Pałacu Królewskiego. Głównym celem muzeum jest prezentowanie i promowanie dorobku wrocławskiej sceny teatralnej, uważanej za jedną z najważniejszych w Europie, ze szczególnym naciskiem na przypomnienie postaci jej wybitnego twórcy - Henryka Tomaszewskiego. Idea stworzenia miejsca dokumentującego pracę oraz słynną pasję kolekcjonerską Henryka Tomaszewskiego powstała jeszcze za jego życia zyskując aprobatę Mistrza. Muzeum opowiada o całym wrocławskim życiu teatralnym poprzez wystawy stałe i czasowe, rozbudowany i oryginalny program edukacyjny łączący zajęcia teoretyczne z praktycznymi, spotkania, pokazy i warsztaty, które w niekonwencjonalny sposób uchylają rąbka teatralnych tajemnic. Muzeum jest źródłem informacji i kwerend, propaguje metody, idee i techniki związane z teatralnymi profesjami. Jednak przede wszystkim jest to miejsce, w którym zwiedzającego od wejścia weźmie w posiadanie zaczarowany świat teatru.

CZYTAJ WIĘCEJ
[Obrazek]

Muzeum Współczesne - 20% ZNIŻKI!

Adres:
pl. Strzegomska 2A

Kontakt:
+48 71 356-42-57
mww@muzeumwspolczesne.pl

Otwarte w godzinach:

Poniedziałek: 10:00 – 18:00
Wtorek: zamknięte
Środa – Niedziela: 12:00 – 20:00

Muzeum Współczesne Wrocław zostało powołane przez Radę Miejską Wrocławia w dniu 10.02.2011 roku. Muzeum prowadzi działalność na podstawie statutu nadanego przez Radę Miejską Wrocławia. Program i misja muzeum zostały sformułowane w koncepcji programowej MWW autorstwa Piotra Krajewskiego i Doroty Monkiewicz. We wrześniu 2011 roku Muzeum rozpoczęło swoją działalność w tymczasowej siedzibie – w schronie przy pl. Strzegomskim. Docelowo, siedzibę Muzeum stanowić będzie nowoczesny obiekt, który powstanie w centrum Wrocławia, przy ul. Purkyniego, w sąsiedztwie Panoramy Racławickiej, Muzeum Architektury i Akademii Sztuk Pięknych.

CZYTAJ WIĘCEJ
[Obrazek]

Narodowe Forum Muzyki - 20% ZNIŻKI!

Adres:
pl. Wolności 1

Kontakt:
+48 71 715-97-00
rezerwacje@nfm.wroclaw.pl

Otwarte w godzinach:

Poniedziałek - Piątek: 11:00 – 18:00 (przerwa 15:00 - 15:30)
Sobota - Niedziela: na 2 godziny przed koncertem

Narodowe Forum Muzyki to jedna z najważniejszych instytucji muzycznych we Wrocławiu. Jest organizatorem wielu projektów artystycznych, edukacyjnych oraz festiwali takich jak: Musica Polonica Nova, Musica Electronica Nova, Jazztopad, Leo Festiwal, Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans), a także gospodarzem licznych zespołów artystycznych (Orkiestra Symfoniczna NFM, NFM Leopoldinum Orkiestra Kameralna, Wrocławska Orkiestra Barokowa, Chór NFM). Nowa siedziba NFM mieszcząca się przy pl. Wolności to obiekt o najnowocześniejszych założeniach akustycznych i architektonicznych, który zaprojektowała Autorska Pracownia Architektury Kuryłowicz & Associates. Światowy poziom akustyki zapewniają specjaliści z firmy Artec Consultants Inc. z Nowego Jorku. W obiekcie znajduje się: sala koncertowa na ok. 1800 miejsc o regulowanej akustyce, 3 sale kameralne, sale prób, pomieszczenia konferencyjno - biurowe, studio nagrań oraz przestrzeń wystawiennicza.

CZYTAJ WIĘCEJ
[Obrazek]

Ognisko Kultury Plastycznej - 20% ZNIŻKI!

Adres:
ul. Ruska 46abc / pl. Wolności 9

Kontakt:
+48 71 344-56-94
kontakt@plastyka-ognisko.edu.pl

Otwarte w godzinach:

Poniedziałek - Piątek: 15:00 - 20:00
Sobota: 9:30 - 14:30

Ognisko Kultury Plastycznej im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu prowadzi edukację artystyczną osób dorosłych w zakresie sztuk pięknych. Działalność ta realizowana jest poprzez cykl zajęć praktycznych i teoretycznych w otwartych pracowniach artystycznych prowadzonych przez twórców w zakresie: rysunku i malarstwa, rzeźby, ceramiki, szkła, grafiki warsztatowej i komputerowej, fotografii cyfrowej, aranżacji i stylizacji w fotografii, tkactwa i działań artystycznych.

CZYTAJ WIĘCEJ
[Obrazek]

Ośrodek Działań Artystycznych Firlej - 20% ZNIŻKI!

Adres:
ul. Grabiszyńska 56

Kontakt:
+48 695-424-229
firlej@firlej.wroc.pl

Otwarte w godzinach:

Poniedziałek - Niedziela: 8:00 – 16:00
oraz w godzinach koncertów i imprez.

Miejska instytucja kultury, organizująca imprezy cenione przez publiczność nie tylko wrocławską. Prezentowane tutaj koncerty muzyki alternatywnej sprawiły, że klub postrzegany jest w Polsce jako znaczące centrum kulturotwórcze. Firlej to również miejsce niezwykle przyjazne dla artystów, animatorów kultury i działaczy społecznych - otwarte na twórcze inicjatywy i wszelkie formy artystycznego wyrazu. Prowadzone są tutaj warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Swoje sztuki wystawiają lokalne teatry. Sztandarowym projektem Firleja jest Asymmetry Festival, przyciągający fanów muzyki eksperymentalnej z całej Europy.

CZYTAJ WIĘCEJ
[Obrazek]

Ośrodek Działań Twórczych Światowid - 20% ZNIŻKI!

Adres:
ul. Sempołowska 54A / ul. Szczytnicka 51

Kontakt:
+48 71 348-30-10
odt@swiatowid.net.pl

Otwarte w godzinach:

Światowid posiada obecnie około 30. sekcji i pracowni oferujących popołudniowe zajęcia artystyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia te mieszczą się w kilku głównych nurtach tematycznych: teatr, muzyka, film, plastyka, taniec, zajęcia zintegrowane, hobby i relaks. Ośrodek od wielu lat rozwija profil działań impresaryjnych, promując sztukę amatorską oraz profesjonalną, jest organizatorem festiwali, konkursów, warsztatów artystycznych, producentem premier teatralnych, miejscem koncertów i wernisaży. Nieustannie też zaprasza twórców do współpracy! Do dużych imprez Światowida należą: Festiwal Form Muzycznych (listopad), Artystyczne Warsztaty Wokalne (okres szkolnych ferii zimowych), Festiwal Bajkopisarzy „Piernikowa Chata” (marzec) oraz Ethnos – kultury świata (kwiecień). Ośrodek uruchomił także stałe cykle koncertowe, prezentując repertuar z zakresu muzyki poważnej (Światowid klasycznie) oraz z obszarów związanych z jazzem (Jazz w Światowidzie).

CZYTAJ WIĘCEJ
[Obrazek]

Ośrodek Postaw Twórczych - 20% ZNIŻKI!

Adres:
ul. Działkowa 15

Kontakt:
+48 71 364-27-65
info@opt-art.net

Otwarte w godzinach:

Poniedziałek - Piątek: 10:00 – 21:00

Ośrodek Postaw Twórczych oferuje wypracowane przez lata mechanizmy, dzięki którym prowadzone przez nas kursy: Fotografii, Malarstwa i Rysunku, Rysunku Architektonicznego, Projektowania Graficznego, Nauki gry na perkusji, Photoshopa, Grafiki Warsztatowej oraz Komiksu i Podstaw Ilustracji, stanowią jedną z najlepszych ofert tego typu na rynku.

CZYTAJ WIĘCEJ
[Obrazek]

Park Trampolin JumpWorld Wrocław - 25 zł zamiast 33 zł !

Adres:
Nyska 59-61

Kontakt:
518-161-110
info_wroclaw@jumpworld.pl

Otwarte w godzinach:

Poniedziałek - Sobota: 10:00 - 22:00
Niedziela: 10:00 - 20:00

Park trampolin JumpWorld gwarantuje niezwykłe doznania i rozrywkę na najwyższym poziomie. Wiek nie ma znaczenia, tu wszyscy odnajdą coś dla siebie. To doskonałe miejsce dla dzieci, które w ciekawy i zupełnie nowy sposób mogą spożytkować swoje niemałe pokłady energii, dla młodzieży, która w bezpiecznych warunkach może realizować najbardziej zakręcone pomysły i w końcu dla dorosłych. Włożyliśmy wiele energii i pasji by stworzyć miejsce pozwalające na oderwanie się od przyziemnych spraw. Już teraz możecie poddać się szaleństwu skakania na trampolinach na nowej MEGA hali we Wrocławiu.

CZYTAJ WIĘCEJ
[Obrazek]

Restauracja "Gastropub" Wrocławska! 15% ZNIŻKI OD CAŁEGO RACHUNKU!

Adres:
Szewska 59/50

Kontakt:
+48 71 305-12-28 lub +48 605-421-800
wroclawska.szewska59@gmail.com

Otwarte w godzinach:

Poniedziałek - Wtorek: 12:00-22:00
Środa - Czwartek: 12:00-23:00
Sobota: 12:00-00:00
Niedziela: 12:00-22:00

Gastropub Wrocławska. Wysokiej klasy pub, Restauracja polska. Jeśli chcesz spróbować kuchni dawnego Wrocławia z okresu międzywojennego, jeśli chcesz napić się wrocławskich piw albo dolnośląskich win to Wrocławska jest idealnym miejscem. Schabowy jak u babci, rolada śląska jak u cioci a dla młodszego pokolenia burger wrocławski. 15% ZNIŻKA OBEJMUJE WSZYSTKIE POZYCJE Z KARTY MENU Z WYŁĄCZENIEM REZERWACJI Z INDYWIDUALNIE USTALONYM MENU NP. W PRZYPADKU ORGANIZOWANYCH IMPREZ OKOLICZNOŚCIOWYCH.

CZYTAJ WIĘCEJ
[Obrazek]

Roboklocki! 10% ZNIŻKI! NOWY PARTNER!

Adres:
A.Ostrowskiego 9

Kontakt:
+48 71 307-10-86, 531-488-885
bok@roboklocki.pl

Otwarte w godzinach:

Informacja dostępna na stronie Partnera

Program LEGO® Education zakłada, że dzieci uczą się najlepiej, gdy aktywnie angażują się w konstruowanie czegoś, co ma dla nich osobiste znaczenie, np. tworzenie historii, konstruowanie robotów, czy pisanie programu komputerowego. Pracując w oparciu o program oraz wyselekcjonowane i rekomendowane produkty LEGO® Education - Roboklocki® to nauka poprzez zabawę. Misja naszej firmy to: niech zabawa będzie inspiracją do nauki lub jak kto woli LET THE FUN BE INSPIRATION FOR SCIENCE. Zajęcia odbywają się z wykorzystaniem elementów języka angielskiego, stąd jego obecność w naszych materiałach. Swoją ofertę kierujemy do rodziców / opiekunów / placówek dzieci w wieku od lat 3 do 13 i dla każdego przedziału wiekowego mamy opracowany program od czeladnika, przez majsterkowicza, inżyniera, a na magistrze kończąc. Na zajęciach korzystamy ze sprzętu z zakresu np. Lego® AnimalBingo, StoryStarter, WeDo, WeDo 2.0, Mindstorms oraz robota Dash i Dot, którego właścicielem jest firmy współpracująca swoimi komponentami z programem LEGO® Education. Roboklocki® wprowadzają dzieci w świat przedmiotów ścisłych poprzez zabawę, wykorzystując elementy matematyki, fizyki oraz logiki. Zapraszamy do zajęć, aby móc doświadczyć jak zabawa staje się inspiracją do nauki!

CZYTAJ WIĘCEJ
[Obrazek]

Teatr Muzyczny Capitol - 20% ZNIŻKI!

Adres:
ul. Piłsudskiego 67

Kontakt:
+48 71 789-04-52
rezerwacja@teatr-capitol.pl

Otwarte w godzinach:

Poniedziałek - Piątek: 9:00 - 19:00
Sobota - Niedziela: 12:00 - 19:00

Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu jest teatrem miejskim – jednostką kulturalną Samorządu Miasta Wrocławia. Mieści się w budynku przedwojennego kinoteatru Capitol z 1929 roku. W wyniku gruntownej przebudowy w latach 2011-2013 został czterokrotnie powiększony, zyskał najnowocześniejszą technologię sceny, a jego – najpiękniejsze w Polsce – modernistyczne wnętrze odrestaurowano z niezwykłą pieczołowitością. Capitol to teatr otwarty na odkrywcze formy muzyczne i teatralne, lecz nie odwracający się od dobrych tradycji. Wystawia spektakle dla widzów dorosłych i dla dzieci: od przedstawień rozrywkowych, broadwayowskich musicali po adaptacje polskiej i światowej literatury, angażujące odbiorców w inteligentny dialog z twórcami.

CZYTAJ WIĘCEJ
[Obrazek]

Teatr Polski - 20% ZNIŻKI!

Adres:
Gabrieli Zapolskiej 3

Kontakt:
71 316-07-75, 71 316-07-77, 71 316-07-78
marketing@teatrpolski.wroc.pl

Otwarte w godzinach:

Wtorek - Sobota: 11:00 - 19:00 (przerwa 14:00-15:00)
W Niedzielę i Święta kasa czynna 2 godziny przed spektaklem.

Teatr Polski we Wrocławiu to najstarszy wrocławski teatr dramatyczny, największy na Dolnym Śląsku i drugi co do wielkości w Polsce. W roku 2016 teatr będzie obchodził jubileusz siedemdziesięciolecia działalności. W tym okresie zbudował swoją pozycję nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Przedstawienia Edmunda Wiercińskiego, Wilama Horzycy, Jakuba Rotbauma, Henryka Tomaszewskiego, Krystyny Skuszanki, Jerzego Krasowskiego, Jerzego Grzegorzewskiego, Jerzego Jarockiego, Krystiana Lupy czy Grzegorza Jarzyny nie tylko reprezentowały najwyższy poziom artystyczny, ale inicjowały ważne rozmowy z publicznością we Wrocławiu i wszędzie tam, gdzie były pokazywane. Teatr Polski we Wrocławiu dysponuje trzema, sprofilowanymi repertuarowo scenami: Sceną im. Jerzego Grzegorzewskiego (klasyka w nowoczesnych wystawieniach), Sceną na Świebodzkim (eksperymenty teatralne) i Sceną Kameralną (spektakle komediowe i muzyczne). Wielopokoleniowy zespół teatru pełen jest osobowości aktorskich.

CZYTAJ WIĘCEJ
[Obrazek]

Tkalnia Zagadek - 20% ZNIŻKI na grę typu "exit room"!

Adres:
ul. Piłsudskiego 74 (budynek NOT)

Kontakt:
608-111-661
wroclaw@tkalniazagadek.pl

Otwarte w godzinach:

Poniedziałek - Piątek: 10:00-22:30
Sobota - Niedziela: 12:30-22:30

Nudzą Cię szablonowe formy rozrywki ? Szukasz czegoś oryginalnego ? Jeżeli chcesz podjąć się się wyzwania, które dla Ciebie przygotowaliśmy – zbierz ekipę i przeżyj przygodę pełną emocji i adrenaliny. Wybierz scenariusz: Eksperyment (Przekroczcie próg okrytego mrokiem pokoju, w którym dokonywano eksperymentów na pacjentach. Czy badając to miejsce uda Ci się poznać odróżnić prawdę od fikcji?) lub Porwanie (Jesteście przetrzymywani w pewnej piwnicy. Tylko od Waszej kreatywności i nieszablonowego myślenia zależy to, czy uda Wam się uwolnić z rąk porywaczy przed upływem czasu) Poznaj historię naszych bohaterów, stocz walkę z czasem i wydostań się z pokoju pełnego zagadek i łamigłówek.

CZYTAJ WIĘCEJ
[Obrazek]

WakePark Wrocław - 30% ZNIŻKI na wyciąg i zakup karnetu w dni powszednie w godzinach 9-15!!

Adres:
Kosmonautów 1

Kontakt:
+48 71 355-20-19
rezerwacja@wakeparkwroclaw.pl

Otwarte w godzinach:

Poniedziałek - Niedziela: 9:00 - 21:00

WakePark Wrocław to nowoczesny kompleks sportów wodnych na terenie, którego znajdziecie wyciąg do nart wodnych i wakeboardu, szkółkę, wypożyczalnie sprzętu, Beach Bar, sztuczny tor do skimboardu. Jest to świetne miejsce jeśli chcemy zająć się sportami wodnymi jak skimboard, wakeboard, czy narty wodne.

CZYTAJ WIĘCEJ
[Obrazek]

War-Zone Wrocław - 25% ZNIŻKI na grę LaserTag i 10% ZNIŻKI na strzelnicę!

Adres:
Sztabowa 32

Kontakt:
731 027 577
biuro@war-zone.com.pl

Otwarte w godzinach:

Wtorek - Piątek: 16:00-20:00
Sobota - Niedziela: 12:00-18:00

War Zone to Wrocławski Laser Tag oraz Strzelnica. W środku panuje prawdziwie żołnierski klimat. Dla każdego znajdzie się coś interesującego – można strzelać zarówno z broni laserowej jak i z broni palnej. W szerokiej ofercie m.in. pistolety, pistolety maszynowe, karabinki, karabiny czy strzelby. Strzelnica zapewnia opiekę wykwalifikowanej kadry instruktorskiej oraz możliwość bezpiecznego wyszkolenia w posługiwaniu się każdą bronią palną. Z kolei laser tag to bezbolesna wersja paintballu, w której gracze uzbrojeni są w repliki prawdziwych karabinków używanych przez wojsko i jednostki specjalne. Cała rozgrywka odbywa się na dwupiętrowej arenie, w przyciemnionych korytarzach podziemi budynku. Do wyboru kilka różnych scenariuszy, miłośnicy taktycznych rozgrywek będą zachwyceni. Adrenalina i niesamowite emocje gwarantowane!

CZYTAJ WIĘCEJ
[Obrazek]

WKRÓTCE NOWY PARTNER 2!

Adres:

Kontakt:

Otwarte w godzinach:

CZYTAJ WIĘCEJ
[Obrazek]

WKRÓTCE NOWY PARTNER!

Adres:

Kontakt:

Otwarte w godzinach:

CZYTAJ WIĘCEJ
[Obrazek]

Wrocławski Klub Anima - 20% ZNIŻKI!

Adres:
ul. Pilczycka 47

Kontakt:
+48 71 351-12-71
anima@klubanima.pl

Otwarte w godzinach:

Poniedziałek-Czwartek: 8:00 – 22:00
Piątek: 8:00 – 20:00

Wrocławski Klub Anima, to instytucja kulturalna z wieloletnią tradycją i prestiżem. W jej murach od wielu lat kwitnie kulturalne i artystyczne życie miasta. Zadaniem Klubu jest integracja wokół działań artystycznych (teatr, muzyka, plastyka, ekologia ) ludzi w różnym wieku, z różnymi doświadczeniach i drogami życiowymi. Poprzez różnorodne zajęcia rozwijamy zainteresowania i pasję uczestników.Proponowane przez nas imprezy, zajęcia i projekty adresowane są do szerokiego wachlarza odbiorców. Wrocławski Klub Anima jest miejscem, w którym ogniskują się pomysły, dążenia, pasje i działania ludzi, którym choć trochę zależy na oderwaniu się od skomercjalizowanego, skomputeryzowanego świata. To właśnie tutaj można spotkać najróżniejsze indywidualności, ścierające się dążenia, eksplodujące całkiem nowe pomysły. Nasze drzwi zawsze stoją otworem dla najbardziej szalonych osobowości i pasjonatów, dla ludzi, którym na sercu leżą sprawy rozwoju kultury. Wytrwale uczestniczymy w wychowaniu młodego pokolenia "w" i "dla" kultury.

CZYTAJ WIĘCEJ
[Obrazek]

Wrocławski Klub Formaty - 20% ZNIŻKI!

Adres:
ul. Samborska 3/5

Kontakt:
+48 71 789-33-20
wkf@wkformaty.pl

Otwarte w godzinach:

Poniedziałek - Piątek: 13:00 - 21:00

Wrocławski Klub Formaty jest miejską instytucją kultury istniejącą od 1980 roku. Stwarzamy możliwości artystycznego wyrazu. Chcemy by efekty naszych działań zaskakiwały nas samych i pozwalały wierzyć w to, co robimy. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą, do zapisywania się do naszych pracowni artystycznych, na nasze warsztaty, a także do uczestnictwa w organizowanych przez nas wernisażach, koncertach, imprezach plenerowych, spotkaniach arteterapeutycznych, festiwalach (Festiwal Ambientalny oraz Nowobrzmienia).

CZYTAJ WIĘCEJ
[Obrazek]

Wrocławski Teatr Lalek - 20% ZNIŻKI!

Adres:
pl. Teatralny 4

Kontakt:
+ 48 71 335-49-10
widownia@teatrlalek.wroclaw.pl

Otwarte w godzinach:

Wtorek - Piątek: 9:00 - 19:00
Sobota - Niedziela: 2 godziny przed spektaklem

Wrocławski Teatr Lalek mieści się przy pl. Teatralnym 4 we Wrocławiu w budynku dawnej resursy kupieckiej wzniesionym w stylu neobarokowym wg projektu Blummera w latach 1892 - 1894, rozbudowanym wg projektu A. Graua w latach 1905 – 1909. Po wschodniej stronie budynku rozległy taras łączy go z promenadą ciągnącą się wzdłuż fosy miejskiej w kierunku dzisiejszego parku Kopernika i Bastionu Sakwowego położonego na wzgórzu, zwanym dziś Wzgórzem Partyzantów.

CZYTAJ WIĘCEJ
[Obrazek]

Wrocławski Teatr Pantomimy - 50% ZNIŻKI na bilet Normalny, Ulgowy 25%!

Adres:
Al. Dębowa 16

Kontakt:
71 337-21-03, 71 337-21-04
pantomima@pantomima.wroc.pl

Otwarte w godzinach:

UWAGA! Bilety na spektakle Wrocławskiego Teatru Pantomimy sprzedawane są w kasach Teatru Polskiego!

Wrocławski Teatr Pantomimy powstał w 1956 roku. Jego założycielem i kierownikiem artystycznym był choreograf i reżyser Henryk Tomaszewski. Unikalność Wrocławskiego Teatru Pantomimy to efekt wypracowanego przez Tomaszewskiego studyjnego sposobu kształcenia mima totalnego. Poszukiwania prawdy (w) ruchu oraz nowych środków wyrazu, umożliwiły tworzenie choreodramów spektaklowych: widowisk o bogatej scenografii i oprawie muzycznej, w których ruch nie jest prostym ekwiwalentem słowa, a syntezą doznań i wrażeń. Osobliwe wizje reżyserskie i autorskie programy Tomaszewskiego przyniosły zespołowi popularność w kraju i za granicą oraz liczne nagrody na międzynarodowych festiwalach. Od 2009 roku dyrektorem naczelnym Teatru jest Zbigniew Szymczyk. Obecna linia programowa WTP skupia się wokół zagadnień szeroko pojętego teatru fizycznego, wzbogacając środki pantomimy o różnorodne konwencje teatralne. Zespół Teatru prowadzi również zajęcia warsztatowe, podczas których młodym adeptom przekazywane są tradycje ruchowe wrocławskiej pantomimy.

CZYTAJ WIĘCEJ
[Obrazek]

Wrocławski Teatr Współczesny - 20% ZNIŻKI!

Adres:
ul. Rzeźnicza 12

Kontakt:
+48 71 358-89-22
rezerwacja@wteatrw.pl

Otwarte w godzinach:

Wtorek - Sobota: 12:00 - 19:00
Niedziela i święta: na 2 godziny przed spektaklem

Wrocławski Teatr Współczesny jest sceną miejską o blisko 70 letniej historii. Pracowali tu wybitni reżyserzy: Jerzy Jarocki, Józef Szajna, Krzysztof Warlikowski, Jan Klata, Piotr Cieplak, Michał Zadara, Barbara Wysocka, Agnieszka Olsten, Agata Duda-Gracz, Lech Raczak. Autorski teatr tworzyli przez lata dyrektorzy Andrzej Witkowski [1962-1964, 1966-1973], Kazimierz Braun [1975-1984] i Krystyna Meissner [1999-2012]. W 2012 r. dyrekcję objął reżyser Marek Fiedor. W latach 2001-2011 teatr był organizatorem sześciu kolejnych edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Dialog-Wrocław. Swoje stałe miejsce w repertuarze WTW miały od lat 60-tych dramaty Tadeusza Różewicza, jednego z najważniejszych twórców literatury przełomu XX i XXI wieku. Był to także teatr dwóch innych, dziś niemal zapomnianych, wybitnych twórców: Helmuta Kajzara i Tymoteusza Karpowicza. Powrócili oni na scenę WTW w „Strefach kontaktu” - cyklu działań przypominających ich sylwetki i twórczość poprzez spektakle warsztatowe, czytania performatywne, spotkania z teoretykami teatru i świadkami zdarzeń sprzed lat. „Strefy kontaktu” to także dyskusje, wystawy i projekcje filmów towarzyszące kolejnym premierom teatru. Inna linia repertuarowa to "Prosta historia" - cykl prezentujący nie tylko w formie przedstawień losy pojedynczych ludzi na tle Wielkiej Historii. Do pracy w WTW zapraszani są reżyserzy, którzy mają dystans do wszelkich wypowiedzi ideologicznych, którzy chodzą własnymi ścieżkami, tworzą swoje "teatry osobne" i nie poddają się presji mód. Wrocławski Teatr Współczesny pozostaje ponad podziałami generacyjnymi: istotne są tematy, a rozmowa jest tym ciekawsza, im więcej pokoleń w niej uczestniczy - po obu stronach rampy.

CZYTAJ WIĘCEJ
[Obrazek]

Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka - 10% ZNIŻKI!

Adres:
ul. Kuźnicza 29a

Kontakt:
+48 71 341-80-02, 608-432-224
biuro@centrumtworczosci.pl

Otwarte w godzinach:

Poniedziałek - Czwartek: 9:00-18:00
Piątek: 9:00-17:00

Misją Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka jest tworzenie przestrzeni, w której dostęp do kultury mają wszystkie dzieci, wspierany jest rozwój osobowości i kreatywności młodego pokolenia, a sztuka służy do odkrywania świata szlachetnych wartości. Organizujemy warsztaty artystyczne dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych, a także spektakle dla najmłodszych widzów oraz grup zorganizowanych.

CZYTAJ WIĘCEJ
[Obrazek]

ZOO Wrocław - 10% ZNIŻKI na karnety roczne! Bilet Normalny - 30zł, Ulgowy - 20zł!, Rodzinny - 120zł!

Adres:
Wróblewskiego 1-5

Kontakt:
+48 71 340-71-19
pok@zoo.wroc.pl

Otwarte w godzinach:

Poniedziałek - Piątek: 9:00 - 17:00
Weekendy i Święta: 9:00 - 18:00

Wrocławskie ZOO to doskonały przykład łączenia tradycji z nowoczesnością, dbania o spuściznę i śmiałego inwestowania w przyszłość. Jest to najstarszy i najbardziej znany ogród zoologiczny w Polsce - 10 lipca 2015 będzie obchodził 150 lat. Posiada również najbogatszą kolekcję zwierząt – na 33 ha mieszka około 12 000 osobników reprezentujących ponad 1 100 gatunków, w tym jedną z największych kolekcji gadów i płazów w Europie. W ciągu ostatnich 7 lat inwestycje w zoo przekroczyły 300 mln PLN, a w ich wyniku powstały nowe pawilony i wybiegi m.in. dla zwierząt Madagaskaru, nosorożców indyjskich, okapi czy gibonów. Ostatnia bardzo duża inwestycja, to pierwsze w Polsce oceanarium o powierzchni niespełna 2 hektarów. Poza Afrykarium na terenie ZOO Wrocław znajduje się 9 innych pawilonów, m.in. Akwarium, Madagaskar, Małpiarnia, Ptaszarnia, Sahara, Terrarium czy Słoniarnia.

CZYTAJ WIĘCEJ