Un. Medyczny: Aukcja charytatywna na rzecz małych pacjentów

Na licytację przeznaczono prace studentów architektury, które powstały podczas letniego pleneru na terenie zabytkowego kampusu Uniwersytetu Medycznego. Dochód z piątkowej aukcji przeznaczony jest na rzecz dzieci z rzadkimi chorobami genetycznymi.  

  • Podczas aukcji na Uniwersytecie Medycznym do kupienia będzie widok rektoratu uczelni autorstwa Marii Widawskiej, fot. UMW


Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci z Rzadkimi Chorobami Genetycznymi i ich Rodzin „Wspólnie” powstało z inicjatywy genetyków, neonatologów oraz pracowników Zakładu Prawa Medycznego Uniwersytetu Medycznego. Jego celem jest wsparcie rodzin pacjentów od strony formalnej, administracyjnej i psychologicznej. Specjaliści uławiają im dostęp do specjalistów i terapii.

– Wielu lekarzy ma ograniczoną wiedzę na temat chorób rzadkich. Leków nie ma lub ich ceny są bardzo wysokie, a pacjenci i ich rodziny są niejednokrotnie pozostawieni sami sobie w walce z chorobą - mówi prof. Robert Śmigiel, współzałożyciel stowarzyszenia „Wspólnie”. - Zebrane podczas aukcji chcemy przeznaczyć na opracowanie darmowych poradników dla rodziców dzieci z chorobami rzadkimi oraz pomoc specjalistów opiekujących się tymi dziećmi w rejonie - dodaje prof. Śmigiel.

Na licytację wystawionych jest 16 oryginalnych prac studentów Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej: grafik, obrazów, akwarel. Powstały latem podczas sesji na terenie kampusu Uniwersytetu Medycznego. Autorzy przekazali je nieodpłatnie organizatorom aukcji.

Aukcja rozpocznie się w piątek 27 stycznia o godz. 13.30. w sali wykładowej Centrum Naukowej Informacji Medycznej przy ul.  Marcinkowskiego 2-6. Udział w licytacji jest otwarty. Cena wywoławcza każdej z prac to 200 zł. Można je obejrzeć TUTAJ

 

UMed/w

Zgłoś uwagę