X Wrocławskie Święto ulicy Świętego Mikołaja

5 grudnia Wrocław będzie witał Świętego Mikołaja na ulicy jego imienia. To już po raz 10. Towarzystwo Miłośników Wrocławia organizuje fetę w tym popularnym miejscu – na ulicy, która już w średniowieczu była jedną z głównych arterii komunikacyjnych miasta.

  • mikołaj

    5 grudnia 2014, godz. 12.00


Program imprezy zapowiada się wspaniale. W samo południe uczestnicy święta spotykają się na placu przy bazylice mniejszej pw. św. Elżbiety. Tam dzieci przy wtórze kościelnych dzwonów przywołają Świętego Mikołaja, który na pewno ich nie zawiedzie. Więcej  obdaruje je słodyczami i zaprosi do zabawy (godz. 12.15). Zaraz po tym wystąpi zespół z Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży z ul. Kołłątaja, a na stoisku plastycznym będzie można malować, co w duszy zagra, na balonach, potańczyć, wziąć udział w zabawach ruchowych i odbierać prezenty od Świętego Mikołaja.

Na godz. 13.00 zaplanowany jest finał konkursu na „Wielką czapkę dla Świętego Mikołaja i jego pomocników”, w którym nagrodą jest przejazd zabytkowym tramwajem dla całej klasy oraz prezenty niespodzianki (jeszcze dziś do godz. 16.00 można przynosić czapki na konkurs, wykonane w dowolnej technice do siedziby TMW w kamieniczce Małgosia). Nagrody będzie można także zdobyć  w konkursie „Śpiewanie dla Świętego Mikołaja” (godz. 13.15).

W imieniu organizatorów zapraszamy na spotkanie ze Świętym Mikołajem na jego wrocławskiej ulicy – w piątek, 5 grudnia.

Zgłoś uwagę