Na ul. Krupniczą wróciły tramwaje i auta [ZDJĘCIA, FILM]

Dziś w nocy dla aut i tramwajów otwarto ulicę Krupniczą. Starą dziurawą nawierzchnię wymieniono na nową. Zmieniła się też organizacja ruchu. Niestety część kierowców jeździ tu na pamięć.

  • fot. PWR

  • fot. PWR

  • fot. PWR

  • fot. PWR

  • fot. PWR

  • fot. PWR


Jedną z najważniejszych zmian na Krupniczej jest wydzielenie torowiska z jezdni. Przed remontem kierowcy mogli po nim jeździć. Teraz jest to zabronione. Niestety część zmotoryzowanych nie patrzy na nowe oznakowanie tylko jeździ po ulicy na pamięć. Kolejną ważną zmianą jest wybudowanie dwóch przystanków wiedeńskich. Na wysokości "Żabki" i sklepu z odzieżą dla biegaczy. Trzeba też dodać, że na ulicy Krupniczej obowiązuje strefa 30 km/h. Kierowcy bardzo powoli muszą pokonywać ten fragment.

Zobacz jak zmieniła się organizacja ruchu na ul. Krupniczej

Zmieniła się również organizacja ruchu na Kazimierza Wielkiego w kierunku od placu Dominikańskiego. Przed remontem były tu dwa pasy służące do skrętu w stronę Sądowej. Teraz wewnętrzny pas służy jedynie do nawracania, a zewnętrzny do skrętu lewo. 
Przypominamy, że w związku z zakończeniem remontu ul. Krupniczej zostałą zamknięta ul. Zamkowa i teraz tam będą pracować drogowcy.

Zobacz jak będzie wyglądać ul. Zamkowa 

Mimo, że na Krupniczą wrócił ruch to remont jeszcze nie do końca się zakończył. W trakcie odbiorów okazało się, że wykonawca musi dokonać jeszcze kilku poprawek. Ma to nastąpić w przeciągu kilku najbliższych dni.


Zgłoś uwagę