Ul. Kowalska od weekendu jednokierunkowa

Organizacja ruchu dla przebudowy i budowy sieci wodociągowej oraz budowy sieci kanalizacyjnej z przepompownią ścieków na Osiedlu Kowale od soboty 13 czerwca.


Zmiana organizacji ruchu polegać będzie na wprowadzeniu na ul. Kowalskiej jednego kierunku ruchu na odcinku od ul. Czajczej do ul. Olsztyńskiej w kierunku Jana III Sobieskiego. 
Dla przeciwnego kierunku ruchu (al. Jana III Sobieskiego – Strachocińska) zaplanowano następujące objazdy: 

Objazd dla pojazdów do 3,5t i komunikacji autobusowej ulicami: 

Jana III Sobieskiego – Brucknera, Kwidzyńska i Działdowska do ul. Kowalskiej. 

Objazd dla pojazdów pomiędzy 3,5t a 15t ulicami: 

Jana III Sobieskiego – Brucknera, Kochanowskiego, pl. Grunwaldzki, M.C. Skłodowskiej, Wysawowa, Mickiewicza, mosty Chrobrego (15t), Swojczycka, Strachocińska do BŁD. 

Objazd dla pojazdów powyżej 15t ulicami: 

Jana III Sobieskiego – Brucknera, Kochanowskiego, pl. Grunwaldzki, Piastowska, Sienkiewicza, Wyszyńskiego, Traugutta, Krakowska, Opolska do Wschodniej Obwodnicy Wrocławia (BŁD). 

Autobusy linii 118 kursujące od strony Kromera w kierunku Swojczyc, Sępolna i Wojnowa zostaną skierowane objazdem od ulicy Toruńskiej przez ulicę Kwidzyńską i Działdowską do ulicy Kowalskiej. W kierunku przeciwnymtrasa ww. linii autobusowej pozostanie bez zmian. 

Nocne kursy linii 241 realizowane w kierunku centrum miasta pojadą objazdem od ulicy Krzywoustego przez ulicę Brucknera z pominięciem przystanków zlokalizowanych na ulicy Kowalskiej, Działdowskiej i Kwidzyńskiej. 

W kierunku przeciwnym tj. w kierunku Psiego Pola, Kłokoczyc, Pawłowic i Osiedla Sobieskiego,  trasa linii nocnej241 pozostanie bez zmian.

Zgłoś uwagę