256 laureatów uczniowskiego programu stypendialnego 2016

Już po raz 12 wręczone zostały stypendia dla najzdolniejszych uczniów wrocławskich szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych w ramach Uczniowskiego Programu Stypendialnego. W tym roku zgłoszonych zostało blisko 550 wniosków o stypendia, z których – po weryfikacji – nagrodzono aż 256 laureatów (w ubiegłym było ich 181).

  • Laureaci 12. edycji Uczniowskiego Programu Stypendialnego 2016

  • Jarosław Delewski gratulował stypendystom, ich nauczycielom i rodzicom

  • Dyplomy wręczał pierwszej grupie laureatów Jacek Ossowski, przewodniczący Rady Miejskiej Wrocławia

  • 11 letnia Milena Pioruńska jest trzykrotna laureatka Uczniowskiego Programu Stypendialnego. (fot. elg)

  • Nel Maślanka, kolejna wybitnie zdolna stypendystka zbiera najwyższe nagrody na konkursach krajowych i zagranicznych


Celem Uczniowskiego Programu Stypendialnego jest wspieranie uzdolnień podstawówek, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz uczniów klas maturalnych wrocławskich szkół zdających egzamin maturalny na poziomie rozszerzonym z matematyki. Stypendyści są nagradzani nie tylko za wybitne wyniki w nauce, ale również za osiągnięcia sportowe i dokonania artystyczne.

Młodzi wybitni

Stypendia w ramach Uczniowskiego Programu Stypendialnego 2016 zostały przyznane łącznie: 100 uczniom podstawówek, 100 uczniom gimnazjów, 53 uczniom szkół ponadgimnazjalnych oraz 3 olimpijczykom. Stypendium jest przyznawane na okres 10 miesięcy, od września do czerwca przyszłego roku. W sumie na stypendia miasto przeznaczyło niemal 50 tys zł.

Uroczystość wręczenia dyplomów dla stypendystów samorządu Wrocławia odbyła się w środę, 28 września w auli widowiskowej Zespołu Szkół nr 14 przy ul. Brucknera, skąd pochodzi sporo stypendystów. Na sali, oprócz lauretatów i gości  byli też nauczyciele i rodzice. W tegorocznej edycji zwraca uwagę dość duża liczba stypendystów wyróżnionych za sukcesy sportowe. Goście mogli też osobiście przekonać się, jak uzdolnionych muzycznie uczniów mamy, ponieważ kilku z nich uświetniło uroczystość swoimi występami.

– Gratuluję wszystkim stypendystom. Dziś nagradzamy najlepszych z najlepszych, cieszę się, że mogę uczestniczyć w tym wydarzeniu – mówił Jarosław Delewski, dyrektor Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia, który reprezentował na uroczystości prezydenta miasta Rafała Dutkiewicza. – Dziękuję też nauczycielom za wspieranie wybitnie zdolnych uczniów, za to, że dzięki nim możliwe są ich osiągnięcia. Doceniamy ich wkład. Gratuluję też rodzicom za ich trud w wychowaniu tych zdolnych młodych ludzi. I życzę dużo wytrwałości, bo wiem, że życie na co dzień z małym geniuszem jest również dla państwa wyzwaniem – dodał dyrektor.

Zgłoś uwagę