Uczelnie: Trwa rekrutacja na studia

Największe uczelnie we Wrocławiu rozpoczęły już rejestrację kandydatów na studia. Jak zwykle do najpopularniejszych należą: psychologia, weterynaria, dziennikarstwo. Duże zainteresowanie budzą także nowe specjalności.

  • Uniwersytet Wrocławski, Kampus Grunwaldzki, fot. Tomasz Walków

    Uniwersytet Wrocławski, Kampus Grunwaldzki, fot. Tomasz Walków


Uniwersytet Wrocławski zgłoszenia potencjalnych studentów rejestruje od końca kwietnia. Na dziesięciu wydziałach do wyboru jest 80 kierunków. Na liście najpopularniejszych najwyżej jak zwykle: psychologia, prawo, dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Ale wiele osób wybrało chemię i toksykologię sądową oraz kryminologię. Pierwszy uruchomiono przed rokiem we współpracy z Uniwersytetem Medycznym, kryminologia to nowość, będzie wykładana na Wydziale Prawa.

Rejestracja kandydatów na studia na UWr potrwa do 6 lipca.

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu na 27 kierunkach ma 2480 miejsc. Tu rejestracja kandydatów rozpoczęła się 1 maja i zamknięta zostanie 6 lipca.

Od wielu lat niezmiennie najtrudniej będzie się dostać na weterynarię. Już teraz na 150 miejsc jest stu chętnych. Zwykle ostatecznie na jedno miejsce przypada kilkoro kandydatów.

– Ogromnym zainteresowaniem cieszy się także żywienie człowieka i dietetyka, nowość w ofercie naszych studiów. To jedyny tego typu kierunek studiów I stopnia w kraju, który łączy wiedzę z zakresu żywienia człowieka i dietetyki, jakości zdrowotnej żywności oraz technologii żywności gastronomicznej – informuje Paulina Boroń-Kacperek, dyrektor Biura Rekrutacji Uniwersytetu Przyrodniczego. – Absolwent tego kierunku znajdzie pracę m.in. zakładach żywienia zbiorowego, jednostkach doradztwa żywieniowego, hotelarstwie, placówkach zajmujących się edukacją żywieniową, ośrodkach wypoczynkowych, sportowych i rekreacyjnych, zakładach przemysłu spożywczego i gastronomii.

Trójkę najchętniej wybieranych kierunków na UP zamyka biologia człowieka, poza tym wiele osób wpisało się na biotechnologię, geodezję i kartografię oraz zootechnikę.

Aż 7,2 tysiąca nowych studentów zamierza przyjąć Politechnika Wrocławska, na której rejestracja kandydatów rozpoczęła się 15 maja (potrwa do 6 lipca). Zainteresowani studiami inżynierskimi do wyboru mają 51 kierunków na 16 wydziałach. Uczelnia w tym roku utworzyła aż cztery nowe kierunki: cyberbezpieczeństwo (Wydział Elektroniki), inżynierię biomedyczną (Wydział Mechaniczny), matematykę i statystykę (Wydział Matematyki) oraz budowę maszyn i pojazdów (Wydział Techniczno-Przyrodniczy). Dotychczasowa ochrona środowiska przeobrażona została na technologię ochrony środowiska. Rejestracja kandydatów na Politechnikę do 6 lipca.

Blisko tysiąc zgłoszeń zarejestrowano już na Uniwersytecie Ekonomicznym. – Niezmiennie od kilku lat dużą popularnością cieszy się kierunek zarządzanie, finanse i rachunkowość oraz logistyka – podaje Jolanta Nowacka, rzeczniczka prasowa UE we Wrocławiu.

Osoby, biorące pod uwagę studia ekonomiczne, na zgłoszenie mają czas do 7 lipca.

Uniwersytet Medyczny zapisy na studia na Wydziale Lekarskim i Wydziale Lekarsko-Stomatologicznym rozpocznie 22 maja. Dopiero na 1 czerwca startuje rejestracja kandydatów na studia na Akademii Wychowania Fizycznego.

Zgłoś uwagę