Wskoczcie w role w czasie „Tygodnia Wyobraźni” we Wrocławiu

Jesteś fanem gier RPG? A może chcesz dołączyć do wrocławskiej grupy zapaleńców? Jest okazja – już w czwartek 12 marca rusza „Tydzień Wyobraźni”. W programie nie tylko granie, ale też warsztaty i wykłady dla nowicjuszy.

  • Wrocławska cosplayerka Issabel, fot. Paweł Wodnicki

    Wrocławska cosplayerka Issabel, fot. Paweł Wodnicki, GRY-oneline.pl

  • Issabel jako Morgana, fot. Magdalena Majchrzycka

    Issabel jako Morgana, fot. Magdalena Majchrzycka

  • Tydzień Wyobraźni 12-22 marca

    Tydzień Wyobraźni 12-22 marca


Gra fabularna (RPG z ang. role-playing game), nazywana też grą wyobraźni, potocznie erpegiem lub roleplejem. – To jest po prostu rodzaj gry towarzyskiej, w której gracze wcielają się w role fikcyjnych postaci – wyjaśnia Artur, student Politechniki Wrocławskiej, który fascynuje się od dawna RPG. – Uczestników może być kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu. Cała rozgrywka toczy się zwykle w fikcyjnej rzeczywistości, którą sobie wyobrażamy. Gramy według wcześniej ustalonego scenariusza i wcześniej ustalonych reguł. To może być naprawdę niezły fun – zapala się.

Fani RPG już w najbliższą sobotę (14 marca) będą mogli rozwinąć wodze wyobraźni i wcielić się w ulubione postaci. We Wrocławiu rozpoczyna się „Tydzień Wyobraźni” obfitujący w wiele wydarzeń nie tylko związanych z roleplejem.

Na początek jubileuszowy, bo – X Wrocławski Dzień Grania w RPG. Jak przekonują organizatorzy – będzie świetną okazją by poznać nowych ludzi i nowe gry. – Jeśli ktoś chciałby do nas dołączyć, nie ma sprawy – zapewnia Artur. – Na miejscu będzie sporo fajnych tytułów i starych stażem graczy, którzy chętnie wytłumaczą, jak to działa i o co w tym wszystkim chodzi.
Gracze spotkają się na Politechnice Wrocławskiej przy Łukasiewicza 3-5 o godz. 10.00.

Podczas „Tygodnia Wyobraźni” (w niedzielę 15 marca) będzie można pobawić się też grami planszowymi w kinie Nowe Horyzonty. – W planszówki nie grałem w tym kontekście – mówi Artur. – Bo jaj jestem dzieckiem komputera i komórki, ale to podobno niezła frajda. Są gry planszowe, w których można improwizować i wymyślać różne kombinacje. Jeśli ktoś to lubi, zapraszamy.

„Tydzień Wyobraźni” to także prelekcje i wykłady – w Cafe ARomaTy przy pl. Staszica 12 (w czwartek 19 marca) - „Alchemicy – oszuści, czy pierwsi naukowcy” prelekcja o alchemikach, którzy na przestrzeni wieków byli uważani za naukowców, wizjonerów, ale też szarlatanów. Tego samego dnia w Ośrodku Kultury Fantastycznej o godz. 19.00 – coś dla nowych fanów RPG – czyli warsztaty postaci. W programie porady, scenki, ćwiczenia, rozmowy o założeniach i sztuczki. Jak zapewniają organizatorzy – dzięki warsztatom będzie można wyobrazić sobie i odegrać niemal każdą postać.

– Niezłe są też nocne sesje grania – zdradza Artur. – W programie imprezy są też niespodzianki. Mogę jedynie powiedzieć, że warto będzie odwiedzić Miejską Bibliotekę Publiczną przy Reja. Ale jeśli chcecie wiedzieć, o co chodzi, to po prostu przyjdźcie.

Więcej szczegółów znajdziecie na stronie: http://o2f.wroclaw.pl/tydzien-wyobrazni-wiosna-2015/

 

Zgłoś uwagę