Tydzień Ruchu we Wrocławiu

Od 20 do 27 września Wrocław stanie się dolnośląską stolicą ruchu. Bezpłatne zajęcia sportowe odbędą się we wrocławskich szkołach, klubach fitness oraz w plenerze. A już teraz możecie oddać swój głos w konkursie na Sportowe Osiedle. W trzech wybranych przez mieszkańców lokalizacjach zorganizowane zostaną rodzinne pikniki sportowe.  


Tydzień Ruchu jest częścią europejskiej kampanii, realizowanej w prawie 40 krajach. Jej celem jest zachęcenie do aktywności fizycznej jak największej liczby Europejczyków. W Polsce akcja odbywa się po raz trzeci, ale we Wrocławiu już po raz siódmy. Do tej pory poprzez cykl wydarzeń w wielu lokalizacjach w całym kraju zaktywizowano niemal 100 tys. osób. W ciągu ostatnich trzech lat do Tygodnia Ruchu włączyły się miliony uczestników z 38 krajów, którzy wzięli udział w 6980 wydarzeniach w 1147 miastach.

Wygraj piknik dla swojego podwórka

Wrocławskie osiedla stają w szranki i liczą na głosy swoich mieszkańców. Jeszcze do 10 września do północy trwa głosowanie na trzy najpopularniejsze wrocławskie osiedla, które podczas Tygodnia Ruchu zamienią się w areny rodzinnych pikników sportowych. W trakcie imprez będzie można uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez wykwalifikowanych instruktorów, skorzystać z porad  profesjonalnych trenerów, poznać nowe dyscypliny sportu, a także zrelaksować się, grając w badmintona. Dodatkowo w ramach Tygodnia Ruchu profesjonalni instruktorzy oraz zawodnicy czołowych lokalnych drużyn sportowych poprowadzą zajęcia WF-u w szkołach. Ponadto w całym mieście odbędzie się kilkadziesiąt bezpłatnych zajęć sportowych w klubach i centrach fitness, na siłowniach plenerowych oraz na Wyspie Piaskowej i Słodowej. Zapisy już wkrótce tutaj.

Organizatorem Tygodnia Ruchu we Wrocławiu jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego wraz z partnerami. Projekt jest finansowany ze środków Gminy Wrocław.

Więcej informacji:

Wydarzenia na go.wroclaw.pl
Tydzień Ruchu 2015 we Wrocławiu

Tydzień Ruchu 2015 we Wrocławiu

Zajęcia sportowe / W plenerze
Termin od 20 września 2015 do 27 września 2015

Miejsce WROCŁAW (RÓŻNE LOKALIZACJE)

Zobacz
Zgłoś uwagę