Tydzień Filmu Niemieckiego od 4 listopada w Horyzontach

Tydzień Kina Niemieckiego startuje już po raz 16!, a impreza zyskała sobie wierne grono fanów, którzy śledzą, co ciekawego dzieje się u naszych zachodnich sąsiadów. Od piątku 4 listopada w Kinie Nowe Horyzonty (ale też wielu salach kinowych w Polsce – tam, gdzie jest realizowany projekt) obejrzymy aż 10 filmów, w tym nowe obrazy Toma Tykwera, Maren Ade i Dori Dörrie.


Niemiecka kinematografia jest wciąż jedną z najbardziej frapujących w Europie obok francuskiej, włoskiej, czy hiszpańskiej, a pracujący za naszą zachodnią granicą reżyserzy poruszają wiele intrygujących tematów. Z reguły obecny jest film będący rozliczeniem z czasów wojny lub powojennej DDR-owieskiej rzeczywistości. W tym roku obejrzymy piękny polsko-niemiecki film „Letnie przesilenie” Michała Rogalskiego, który wyjątkowo subtelnie opowiedział historię niemieckiego żołnierza wysłanego do Polski w czasie wojny i jego próbę zachowania człowieczeństwa w mrocznym okresie.

Z kolei „Fritz Bauer kontra państwo” to opowieść o człowieku, za sprawą którego hitlerowski zbrodniarz wojenny Adolf Eichmann był sądzony w Jerozolimie.

16. Tydzień Filmu Niemieckiego

16. Tydzień Filmu Niemieckiego

Termin od 4 listopada 2016 19:00 do 10 listopada 2016 20:00

Miejsce Kino Nowe Horyzonty

Zobacz

Ponadto filmy o problemach nastolatków („4 Królowie”), małżeństwu, które musi zdecydować, czy dokonać aborcji („24 tygodnie”), nietypowym rozwiązaniu rodzinnych problemów („Toni Erdmann”), czy o specjaliście od hologramów, który przyjeżdża do Arabii Saudyjskiej i tam przewartościowuje swoje życie („Hologram dla króla”).

Bilety na wszystkie seanse kosztują 16 zł. Większość filmów pokazana zostanie tylko i wyłącznie na Tygodniu Kina Niemieckiego, więc warto skorzystać z okazji i nadrobić zaległości.

Zgłoś uwagę