Światowe Igrzyska Sportowe 2017

TWG 2017 z wizytą w Hali Stulecia

W piątek specjalny pokaz dwóch dyscyplin

  • Konkurencja w trójboju siłowym

    fot. theworldgames.org


Nie lada atrakcja czeka na wszystkich kibiców, którzy w piątek wybiorą się do Hali Stulecia oglądać rywalizujących tam sztangistów, którzy walczą o medale mistrzostw świata. O godz. 18.00 na pomoście pojawią się polscy mistrzowie i medaliści, którzy w 2017 r. będą w stolicy Dolnego Śląska rywalizować w Światowych Igrzyskach Sportów Nieolimpijskich The Word Games 2017.

Pokaz, który odbędzie się w Hali Stulecia, ma przybliżyć sportowe dyscypliny uprawiane w ramach TWG 2017 oraz stanowić zaproszenie do śledzenia zmagań sportowców biorących udział w igrzyskach. W piątek będzie można zobaczyć przedstawicieli dwóch dyscyplin – mistrzynie bikini fitness, kulturystów oraz Jarosław Olech, mistrz i złoty medalistę trójboju siłowego z ostatnich Światowych Igrzysk Sportowych, które odbyły się w Kolumbii.

Mistrzynie bikini fitness przedstawią jedną z młodszych dyscyplin „sylwetkowych” The World Games. Pięknym paniom towarzyszyć będą kulturyści, którzy zaprezentują się w układzie dowolnym. Prezentację zakończy występ wielokrotnego mistrza świata w trójboju siłowym, Jarosława Olecha, który udowodni widowni, że robienie przysiadów ze sztangą o wadze 350 kgnie jest problemem dla prawdziwego siłacza.

- Prezentowane dyscypliny to jedynie skromny przedsmak tego, czego będziemy świadkami w 2017 roku we Wrocławiu. Wtedy na naszych arenach zagości 40 różnych dyscyplin, ponad 4000 zawodników z całego świata, setki dziennikarzy. Wrocław ponownie stanie się centrum sportowym świata – podkreśla Piotr Przygoński szef wrocławskiego Komitetu Organizacyjnego The World Games 2017.

W 2017 roku stolica Dolnego Śląska na 10 dni opanowana zostanie przez tysiące widzów z całego świata. We Wrocławiu pojawią się mistrzowie takich dyscyplin jak: fistball, korfball, netball, racquetball i softball. W akcji zobaczymy mistrzów popularnego już w naszym kraju squasha i piłki ręcznej plażowej. Atrakcyjnie zapowiadają się mistrzowskie pokazy gwiazd aerobiku, fitness, gimnastyki, skoków na trampolinie i tańca.

TWG 2017 to również ciekawa oferta dla miłośników wschodnich sztuk walk. Na wrocławskich matach powalczą mistrzowie karate, ju-jitsu oraz sumo. Przed zwolennikami sportów precyzyjnych zaprezentują się najcelniejsi łucznicy na świecie, najskuteczniejsi gracze w kręgle, bilard i bule.

Nie zabraknie też prawdziwych pokazów siły – sportowcy zmierzą się w zawodach w przeciąganiu liny i w trójboju siłowym, gdzie ogromne szanse na trzeci z kolei tytuł mistrzowski TWG ma Jarosław Olech.  TWG to również okazja do spotkania z niezwykle widowiskowymi zawodami rozgrywanymi w powietrzu - paralotniarstwem, spadochroniarstwem, a także w wodzie – narciarstwem wodnym, pływaniem w płetwach i sportowym ratownictwem wodnym. W programie zawodów znajdą się również biegi na orientacje, wspinaczka, jazda na wrotkach i latające dyski.Zgłoś uwagę