Do Kobierzyc z rowerem turystyczną linią autobusową

Gmina Kobierzyce uruchomiła sezonową linię autobusową z przyczepą na rowery. To idealna propozycja dla miłośników aktywnego wypoczynku. Autobusy kursują z okolic dworca PKP przez Ślęzę i zamek Topacz aż do Kobierzyc.

  • fot. TuKobierzyce

  • fot. TuKobierzyce

  • fot. TuKobierzyce


Linia została uruchomiona 1 maja i będzie kursować w każdy weekend i święta aż do 30 września. Obsługuje ją firma Bus Marco Polo, a zleciła to gmina Kobierzyce. Na linii 862R kursują autobusy z przyczepkami umożliwiającymi przewóz rowerów. Mieści się ich tam aż 20. W ten sposób możemy szybko i wygodnie znaleźć się ze swoim rowerem poza miastem na terenach rekreacyjnych gminy Kobierzyce.

Na miejscu możemy jeździć w okolicach zamku Topacz czy parku w Kobierzycach, spokojnie można wybrać się też na dłuższe przejażdżki, nawet na Ślężę, do Sobótki jest zaledwie 20 kilometrów. Po wszystkim wracamy na przystanek w Kobierzycach, pakujemy rower i wracamy do Wrocławia.

Załadunek rowerów odbywa na przystankach: Wrocław Sucha – przystanek dla wysiadających (nr słupka 21119, przystanek zlokalizowany jest na ul. Suchej pomiędzy ul. Joannitów a ul. Gajową), Pętla Krzyki (tylko w kierunku Kobierzyc), Ślęza Parkowa – Zamek Topacz i Kobierzyce Witosa – stanowisko 3.

Bilet normalny na przejazd kosztuje 4,50 zł. Płaci się tylko za osobę, nie za rower. Rozkłady jazdy dostępne są na stronie przewoźnika Bus Marco Polo oraz na przystankach.Zgłoś uwagę