Turyści dostaną regionalny system rezerwacji miejsc

Nowy serwis rezerwacji noclegów powstaje pod szyldem Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej. To pierwsze takie regionalne przedsięwzięcie w Polsce – podkreśla szef DOT.


Serwis na narzędzie działające na podobnej zasadzie co popularne ogólnoświatowe portale pośredniczące w rezerwacji miejsc noclegowych. Jednak jego oferta obejmie tylko miejsca na Dolnym Śląsku. Na razie powstaje baza miejsc: hoteli, pensjonatów, gospodarstw agroturystycznych, obiektów uzdrowiskowych, zamków i pałaców, w których można się zatrzymać. Do tej pory uzbierano ok. 50 adresów, do bazy dodawane są kolejne. Serwis na dobre wystartuje, kiedy uzbiera się 100 miejsc oferujących noclegi. – Zakładam, że stanie się to w ciągu kilku tygodni – mówi Rajmund Papiernik, dyrektor Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej.

Na stronie dot.travel.pl turyści znajdą także opisy kilkudziesięciu najważniejszych atrakcji na Dolnym Śląsku oraz prezentacje obszarów w układzie geograficzno-turystycznym.

- Prochu nie wymyśliliśmy, to klasyczny serwis rezerwacyjny. Ale to także doskonałe narzędzie do promocji Dolnego Śląska – podkreśla szef DOT.
Na początku portal ma być także w niemieckiej, rosyjskiej i angielskiej wersji językowej. W planach są kolejne: hiszpańska, włoska i czeska.

Zgłoś uwagę