Trwa Moda na Nadodrzu

Moda na Nadodrzu” to szyld, pod którym udało się połączyć 30 wrocławskich projektantów i rękodzielników. Najbliższa sobota będzie okazją do kupienia unikatowych ubrań, biżuterii i dodatków modowych. „Moda na Nadodrzu” odbywa się cyklicznie w Infopunkcie Łokietka 5. Trzecia edycja targów dzisiaj, w sobotę, 7 lutego, od 12.00 do 20.00.

 • Na Maszynie bluzki na wieszaku

  Na Maszynie, fot. Jolanta Łapinkiewicz

 • targi rękodzieła

  Joanna Łukaszewska - TorBa, Paulina Nagler - PiNa, fot. Jolanta Łapinkiewicz

 • biżuteria Fancy Finch

  biżuteria Fancy Finch, Katarzyny Zięby, fot. Jolanta Łapinkiewicz

 • biżuteria Katarzyny Rusak

  biżuteria Katarzyny Rusak, fot. Jolanta Łapinkiewicz

 • biżuteria Mosko

  biżuteria Mosko, fot. Jolatna Łapinkiewicz


Tym razem w targach będzie uczestniczyć aż 32 wystawców. Będzie można zobaczyć m.in. wrocławskie projektantki ubrań: D o d o , CUB, Katarzynę Rusak, Na Maszynie. Dodatki od PiNa, HugBag, handverk i marmollada, a także autorską biżuterię: DURAS Design i Katarzyna Zięba – Fancy Finch. Jako nowości pojawią się Bryslav i Bowtieswala. Kawę serwować będzie Czarny Deszcz, a jedzenie Batat Bar.

A ostatnio było tak:

Moda na Nadodrzu to jednak nie tylko targi, ale realna współpraca twórców, wymiana doświadczeń, wiedzy i pomysłów. Projektanci wchodzą ze sobą w kooprodukcje, czy wspólne sesje zdjęciowe. Na ten rok planowany jest także pierwszy pokaz mody.

Moda na Nadodrzu umacnia się jako marka i pod tą nazwą rusza także na inne wydarzenia. Wiosną zaprezentuje się na wrocławskim EkoJarmarku, a także na Festiwalu Sztuki i Mody „Sztukato” w Gdańsku. Projekt „Moda na Nadodrzu” integruje środowisko modowe Wrocławia, które do tej pory spotykało się raz na jakiś czas podczas targów rękodzielniczych. - Na Nadodrzu nie ma zbyt wielu miejsc związanych z modą, chcieliśmy więc to zmienić i przyciągnąć tutaj projektantów mody – dodaje Paweł Głośny, koordynator „Mody na Nadodrzu”.

Zgłoś uwagę