Trzeci #TweetupRD na Stadionie Olimpijskim

Tematem wydarzenia będą przygotowania Wrocławia do największej sportowej imprezy w kraju. The World Games 2017 startują już za trochę ponad 100 dni!


W TweetupRD bierze udział Rafał Dutkiewicz - prezydent Wrocławia, Marcina Przychodny – prezes Wrocławskiego Komitetu Organizacyjnego Światowych Igrzysk Sportowych TWG 2017, sportowcy, ambasadorzy igrzysk, dziennikarze i zaproszeni goście.

Na murawie zaprezentują się zespoły - Panthers Wrocław (futbol amerykański) oraz Kosynierzy i Kosynierki Wrocław (lacrosse).

Relację z wydarzenia będzie można prowadzić i śledzić, korzystając z hashtagów #tweetupRD oraz #czekamynaTWG. 

Pierwszym tematem poruszonym przez organizatorów jest zbliżająca się data 100 dni do organizacji The World Games 2017. Tego dnia, 11 kwietnia, na stronie internetowej organizatora wydarzenia zostanie odpalony zegar, który będzie odmierzał czas do otwarcia igrzysk. Organizatorzy na specjalnej konferencji zdradzą także gwiazdy, które uświetnią swoim występem ceremonię otwarcia. Tego dnia ruszy także sprzedaż biletów na ceremonię otwarcia, na Stadionie Wrocław.  

Podczas spotkania poznaliśmy także reżysera ceremonii otwarcia TWG2017 - Krzysztofa Maternę. 

- Chciałem to zrobić dlatego, ze to jest we Wrocławiu. Nie ze względu na to, że znam pana prezydenta, nie dlatego, że jestem kibicem Impela, Nie dlatego, że poznałem tu moją drugą żonę. Ale dlatego, że ja kocham wrocławską mentalność, kocham tą atmosferę i otwartość tego miasta - powiedział do zebranych Krzysztof Materna.


Ceremonia otwarcia nastąpi 20 lipca. Uroczystość odbędzie się na Stadionie Wrocław. Oprócz prezentacji wszystkich sportowców podczas parady widzowie mogą liczyć na szereg dodatkowych atrakcji – miasteczko TWG i koncert gwiazdy. Na razie organizatorzy nie zdradzają nazwisk największych muzyków, którzy uświetnią ten dzień. Wiadomo tylko, że w części artystycznej zaprezentuje się 400 artystów – tancerzy, akrobatów i muzyków. Na stadionie zostanie w sumie postawionych 260 ton konstrukcji. Reżyserii widowiska podjął się Krzysztof Materna. Artysta znany głównie jako satyryk od lat jest jednym z największych producentów telewizyjnych i to doświadczenie właśnie przeważyło w jego wyborze do tej roli.

Więcej na temat biletów na TWG2017 znajdziecie TUTAJ.

Kolejnym tematem poruszonym podczas #tweetupRD były działania na rzecz wrocławian, których byliśmy świadkiem podczas kilkunastu miesięcy przygotowań. 

Działania na rzecz wrocławian to przede wszystkim program „Mali Wspaniali”. To program prowadzony z powodzeniem już od listopada 2014 roku w przedszkolach. Ma na celu promocję sportu wśród najmłodszych, w bezpośrednim związku z szerzeniem uniwersalnych wartości tkwiących u podstaw sztuk walki. Ta grupa sportów, będących jednocześnie grupą dyscyplin Igrzysk The World Games 2017, została wybrana ze względu na ilość korzyści jakie oferuje najmłodszym sportowcom. Okres przedszkolny jest szczególnie znaczący dla kształtowania motoryczności dziecka i zachowań sprzyjających zdrowiu. Nadrzędnym celem programu jest kształtowanie nawyków związanych ze zdrowym trybem życia poprzez zachęcanie dzieci do aktywności sportowej.

 

Dzieci zostają wyposażone w ogólną wiedzę na temat sztuk walki, samoobrony, poznają podstawowe techniki. Dzięki ćwiczeniom ogólnorozwojowym odbywającym się w formie zabawy, dzieci poprawiają nie tylko cechy motoryczne, ale również procesy poznawcze i sferę emocjonalno-społeczną. Wykształcają umiejętności pracy w zespole, śmiałego wypowiadania się na tle grupy, poznają swoje mocne strony. Kolejnym programem jest także Rok The World Games we wrocławskich szkołach. Przez 12 miesięcy oficjalna flaga igrzysk The World Games odwiedzała wrocławskie szkoły. W czasie tej sztafety organizowane były imprezy promujące dyscypliny rozgrywane w ramach TWG.

W działaniach na rzecz wrocławian nie można pominąć inwestycji na nowe obiekty sportowe służące mieszkańcom.  

 

2700 wolontariuszy z 50 krajów zgłosiło się do wolontariatu TWG2017.

Poznaliśmy kolejnego partnera mistrzostw TWG2017 - marka Tyskie.!Zgłoś uwagę