Trzech chce przebudować Świebodzki

Projekt deweloperski dla Dworca Świebodzkiego wkracza w kolejną fazę


Trzech potencjalnych wykonawców zakwalifikowało się do drugiego etapu postępowania na wybór inwestora, który zagospodaruje teren dworca Wrocław Świebodzki. Ostatecznie  właściciel nieruchomości - PKP S.A. wybierze  partnera do tej inwestycji na przełomie 2014 i 2015 roku.

Inwestycja przy dworcu Świebodzkim to jeden z realizowanych przez PKP S.A. projektów deweloperskich. Spółka planuje komercyjne zagospodarowanie tego terenu oraz rewitalizację zabytkowego budynku dworcowego. Całość prac zostanie przeprowadzona w oparciu o koncepcję wyłonionego w postępowaniu inwestora. Przewidywane jest również przywrócenie ruchu kolejowego do stacji.

 - Inwestycja przy dworcu Wrocław Świebodzki pozwoli na ożywienie tej części miasta - mówi Jarosław Bator, Dyrektor Zarządzający ds. Nieruchomości w PKP S.A.. -  Zależy nam na tym, aby zagospodarowanie komercyjne współgrało z historyczną zabudową. Chcemy w ten sposób stworzyć miejsce, które będzie prawdziwą wizytówką Wrocławia.

 Projekt zakłada zagospodarowanie 28 ha gruntów zlokalizowanych w obrębie Starego Miasta, w odległości około 1km od Rynku.

Do drugiego etapu postępowania, które ma wyłonić inwestora zakwalifikowano następujących wykonawców:  Archicom Sp. z o.o., Konsorcjum Anguloa Trading Limited, TriGranit Development Polska Sp. z o.o. oraz Konsorcjum HB Reavis Poland Sp. z o.o., Polcom Investment XII Sp. z o.o..

Więcej o inwestycji na dworcu Świebodzkim przeczytasz tu.

Katarzyna Kunka

Zgłoś uwagę