Trwają przygotowania do budowy drogi S5

Ruszyły przygotowania do budowy drogi S5, na odcinku Wrocław – Trzebnica. Na północy miasta powstanie jeden z większych węzłów drogowych w Polsce. Będzie to wpięcie drogi ekspresowej do AOW.

  • wizualizacja GDDKiA


 - Zakończone zostały już prace saperów ,wykonawca rozbiera budynki,  swoje stanowiska utworzyli archeolodzy. Przy węźle Wrocław Północ usuwane są kolizje z sieciami elektrycznymi małego i średniego napięcia – mówi Michał Radoszko, z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
Wykonawca jednocześnie zajmuje się również projektowaniem drogi. Zgodnie z kontraktem zimą prace budowlane mogą być wstrzymane, dlatego zasadnicze roboty drogowe i mostowe ruszą dopiero wiosną.
Na północy Wrocławia przy rondzie na ul. Żmigrodzkiej powstanie wielki węzeł drogowy, który pozwoli swobodnie z AOW zjechać na S5. Węzeł ma mieć powierzchnię 360 tys. m kwadratowych. W ramach inwestycji powstanie 5 wiaduktów, a nowy fragment będzie liczył 2 km. Za realizację kontraktu odpowiada spółka Astaldi. 

W ramach budowy dolnośląskiego odcinak drogi S5 zostanie rozebrana obwodnica Trzebnicy. - W jej śladzie wybudowana zostanie trasa szybkiego ruchu – mówią w GDDKiA.
Zanim wykonawca przystąpi  do prac, musi  przedstawić harmonogram, wtedy będziemy informować kiedy dokładnie kierowców czekają utrudnienia.  Na pewno będziemy się starali, by trwały one jak najkrócej. Roboty przy węźle Wrocław Północ rozpoczną się najwcześniej na początku 2016 r.
Po przebudowie węzeł Wrocław – Północ będzie jednym z największych w kraju. Cały dolnośląski odcinek nowej drogi ekspresowej na Poznań ma być gotowy do końca 2017 roku.

Zgłoś uwagę