Trwa remont „Zetki” na UE

18 milionów 800 tysięcy złotych kosztować będzie przebudowa budynku dydaktycznego Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu – popularnej „Zetki”. Do 2017 roku stara budowla ozdobiona zdjęciami studentów zmieni się w nowoczesny szklano-aluminiowy wieżowiec.

 • Uniwersytet Ekonomiczny. Zetka.

  Trwa remont Zetki fot. materiały prasowe

 • Uniwersytet Ekonomiczny. Zetka.

  Trwa remont Zetki fot. materiały prasowe

 • Uniwersytet Ekonomiczny. Zetka.

  Trwa remont Zetki fot. materiały prasowe

 • Trwa remont Zetki fot. materiały prasowe

 • Uniwersytet Ekonomiczny. Zetka.

 • Uniwersytet Ekonomiczny. Zetka.

  Trwa remont Zetki fot. materiały prasowe


Specjalistyczne ekipy remontowe wrocławskiej firmy AKBiK sp. zo.o. właśnie zakończyły  najważniejszy etap przebudowy – prace wyburzeniowe, wzmocnienie konstrukcji fundamentów i szkieletu budynku. Z ośmiu pięter wyburzono wszystkie ściany działowe, od strony ulicy Ślężnej i Kamiennej zniknęła fasada  a wraz z nią fotografie zdobiące budynek. Betonowe pale  wzmocniły fundamenty budynku. W tej chwili ekipy wrocławskiej firmy AKBiK ocieplają nowy dach, montują fasadę od strony ulicy Ślężnej i Kamiennej, prowadzą prace związane z budową ścianek działowych, pionami centralnego ogrzewania, instalacjami wodno-kanalizacyjnymi i przeciwpożarowymi, oraz instalacją elektryczną i siecią logiczną. Przed zimą cały budynek zostanie zamknięty.  

Prace potrwają do 2017 roku. Szklano-aluminiowy wieżowiec od strony ulicy Ślężnej zdobić   będzie ułożona z liter przestrzennych nawa uczelni, od strony ulicy Kamiennej  jej logo. Wewnątrz budynku będą znajdowały się laboratoria  komputerowe, pokoje dla pracowników naukowo-dydaktycznych i administracji Wydziału Zarządzania, Informatyki i Finansów,  sala rady  wydziału,  bufet/kawiarnia,  serwerownia i  dwie windy. Budynek będzie wyposażony m.in. w  nowoczesne systemy alarmowania pożarowego, dźwiękowego  systemu ostrzegawczego, pełną infrastrukturę telekomunikacyjną i informatyczną, sale dydaktyczne multimedialne, systemy oddymiania i napowietrzania,  telewizji dozorowej,   sygnalizacji włamania i napadu , w automatykę zarządzania budynkiem i oświetleniem. Obiekt  będzie  w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.  

Wieżowiec powstał  w technologii  lat 70-tych. Przez ponad 30 lat wpisał się w krajobraz Wrocławia. Znany był z wielkoformatowych zdjęć studentów i wykładowców Uczelni zdobiących starą elewację.    Budynek ma  36 metrów wysokości, 6 i pół tysiąca m kw. powierzchni. W  jego centralnej części znajduje się szyb windowy i wentylacyjny oraz sanitariaty.   Elewację budynku podobnie jak w budowanym w tym czasie Poltegorze, wykonano z paneli aluminiowych wypełnionych pianką poliuretanową. Konstrukcja ścian osłonowych jak i przestarzałe instalacje wewnętrzne pochłaniały ogromne koszty związane z eksploatacją.

Wrocławska firma AKBiK Sp. z o.o  przebuduje wieżowiec za 18 800 tysięcy złotych brutto.   Nadzorem inwestycyjnym  przebudowy budynku dydaktycznego „Z” zajmują się  pracownicy inżynieryjno - techniczni  Działu Technicznego  Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, którzy między innymi brali udział w pracach przygotowawczych i projektowych.

Materiały prasowe.

Zgłoś uwagę