Trwa rekrutacja na studia we Wrocławiu

Uczelnie we Wrocławiu niemal co roku rozwijają listę oferowanych kierunków studiów. Aby je uatrakcyjnić łączą siły. Przed rokiem furorę zrobiła chemia i toksykologia sądowa Uniwersytetu Wrocławskiego i Uniwersytetu Medycznego.

  • Kredka i Ołówek, akademiki Uniwersytetu Wrocławskiego


W tym roku Uniwersytet Wrocławski także uruchamia nowe studia,  znów na Wydziale Chemii i znów w partnerstwie z inną uczelnią. Chemia – studia międzynarodowe (czterosemestralne studia II stopnia) realizowane będą wspólnie z Wydziałem Chemii uniwersytetu na Sardynii. Przez trzy semestry zajęcia odbywają się we Wrocławiu, jeden (trzeci) na Sardynii. Osoby, które wyjadą do Włoch otrzymają stypendia w wysokości 500 euro.

Trzy nowe specjalności oferuje Wydział Filologiczny UWr. To judaistyka, studia środkowo-europejskie oraz publikowanie cyfrowe i sieciowe. Na Wydziale Prawa od października ruszają anglojęzyczne biznes i administracja.
Uczelnia z nowości oferuje także turystykę, socjologię grup dyspozycyjnych oraz interdyscyplinarne studia europejskie (II stopnia).

Uniwersytet Wrocławski partnera dla nowego kierunku znalazł także we Wrocławiu. Wspólnie z Uniwersytetem Ekonomicznym od nowego roku akademickiego otwiera interdyscyplinarne studia z zakresu konsultingu prawnego i gospodarczego (studia niestacjonarne, II stopnia). W tym przypadku za rekrutację odpowiada Uniwersytet Ekonomiczny. - Absolwent tego kierunku będzie łączył wiedzę prawniczą z umiejętnościami analitycznymi i menedżerskimi, będzie przygotowany do pracy na stanowiskach wsparcia kadry menedżerskiej, zarówno wewnętrznych, np. doradca zarządu, stanowiskach kierowniczych związanych z organizacją wewnętrzną podmiotu – informuje Jolanta Nowacka, rzeczniczka prasowa uczelni. - Kierunek przygotowuje również do prowadzenia własnej działalności w usługach doradczych i zasiadania w organach nadzorczych spółek kapitałowych. W programie znajdują się przedmioty związane z prawem, ekonomią, zarządzaniem i finansami.

Zgłoś uwagę