Trójkąty i kwadraty – powstanie nowy mural we Wrocławiu

Przy ulicy Świdnickiej 24-26 studenci, wykładowcy oraz zaproszeni do współpracy artyści namalują mural Trójkąty i kwadraty. Prace potrwają od 7 do 9 października 2016 r. Projekt muralu, przedstawiający abstrakcyjną kompozycję trójkątów i kwadratów, nawiązuje do twórczości wybitnego artysty i pedagoga – Józefa Hałasa.

  • Mural Trójkąty i kwadraty, Świdnicka Wrocław

    W przygotowaniach biorą również czynny udział wolontariusze z Zakładu Karnego nr 1; fot. DSW


Projekt nowego muralu nawiązuje do kompozycji mozaik ceramicznych autorstwa wybitnego artysty i pedagoga Józefa Hałasa. Autorem designerskiej koncepcji jest wykładowca DSW na kierunku sztuki nowoczesne – Design Now!, absolwent wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, Michał Chabielski. Malowidło powstanie na ścianie przy ulicy Świdnickiej 24-26. W przygotowaniach biorą również udział wolontariusze z Zakładu Karnego nr 1. 

Jak informują organizatorzy – w artystycznej pracy mogą wziąć udział również mieszkańcy Wrocławia. Za pomocą specjalnie przygotowanych kostek do gry uczestnicy będą mogli losować kolejność i układ poszczególnych elementów. Losowany będzie zarówno kolor, jak i wzór kolejnych układanych trójkątów i kwadratów.

Wydarzenie realizowane jest w ramach I Festiwalu Działań Artystycznych organizowanego przez Unię Akademickich Niepublicznych Uczelni Wrocławia. Pierwsza edycja tego festiwalu, którego organizacji podjęli się studenci, pracownicy oraz zaproszeni do współpracy artyści z trzech wrocławskich uczelni, odbędywa się 7, 8 i 9 października 2016 r. we Wrocławiu. Organizatorzy od kilku miesięcy wspólnie pracują nad programem otwartego przedsięwzięcia w ramach Unii Akademickich Niepublicznych Uczelni Wrocławia, jaką powołały na początku tego roku Dolnośląska Szkoła Wyższa, Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu oraz Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu. Widzowie i uczestnicy będą mogli obaczyć performance Elementy i spektakle: Teatru AULA oraz Teatru Ognia Osculum Ignis, usłyszeć koncerty: Izabeli Możdżeń z grupą IM FANKI TIM i zespołu Blue Balls Effect, uczestniczyć w licznych wernisażach wystaw oraz zapisać się na otwarte warsztaty mosaic art. Painting i string art.

Zgłoś uwagę