Robert Wilkowiecki „złamał” 8 godzin w Ironmanie

7h35'14 zajęło Robertowi Wilkowieckiemu pokonanie koronnego dystansu Ironmana – 3,8 km pływania, 180 km jazdy na rowerze i 42,2 km biegu. Rekord Polski pobił w domowych warunkach we Wrocławiu, a akcja miała też charakter charytatywny.


Kilka minut po godzinie 9, w sobotę 23 maja 2020 roku Robert Wilkowiecki rozpoczął zmagania na dystansie długim w warunkach domowych.

Inspiracją do domowej rywalizacji był niemiecki triathlonista i mistrz olimpijski Jan Frodeno, który 11 kwietnia postanowił zmierzyć się z Ironmanem w warunkach domowych. Frodeno ukończył dystans Ironman, w swoim domu, z czasem 8 godzin 33 minuty i 40 sekund. 

Profesjonalne warunki

Za miejsce bicia polskiego rekordów wybrano nieruchomość wrocławskiego dewelopera PCG, która została zaprojektowana do tego typu aktywności, a organizatorzy spodziewali się kilkudziesięciu tysięcy widzów, podczas internetowej transmisji live.

Istotnym elementem rywalizacji Roberta była zbiórka funduszy na Fundację FizjoTRIterapia, której celem jest pomoc niepełnosprawnym dzieciom oraz spełnianie ich marzeń o uprawianiu sportu.

Fundacja powstała w 2018 r. z inicjatywy pasjonata, społecznika, fizjoterapeuty i sportowca, Łukasza Malaczewskiego. 

Podczas transmisji udało się zebrać ponad 15 tys. złotych.

Robert Wilkowiecki

Jest czynnym zawodnik elity triathlonu, aktualnym mistrzem Polski na dystansie 1/2 Ironman i posiadaczem obecnego rekordu Polski na pełnym dystansie IM (8 godzin, 6 minut i 45 sekund).

Sportowca wspierali zawodnicy PRO i eksperci sportowi, m.in. Alicja Tchórz, Czesław Lang, Paweł Korzeniowski czy Henryk Szost. Podczas jazdy na rowerze i biegu każdy będzie mógł dołączyć do Roberta za pośrednictwem platformy Zwift.

Organizatorami wydarzenia byli:

THE SPORT MANAGEMENT, LABOSPORT oraz Fundacja PCG GO Zgłoś uwagę