Treningi w całej Polsce odwołane. Żużlowcy musza poczekać do kwietnia

Koronawirus paraliżuje rozgrywki sportowe w kraju i na świecie, również te, które się jeszcze nie rozpoczęły. Zaplanowane na marzec sparingi Betard Sparty Wrocław się nie odbędą, a wicemistrzowie Polski nie mogą nawet trenować. Pod dużym znakiem zapytania stanęła inauguracja rozgrywek ligowych.

  • fot. Paweł Prochowski

    fot. Paweł Prochowski


Wrocławianie nie mogą trenować na swoim torze ze względu na zamknięcie Stadionu Olimpijskiego, a w czwartek Główna Komisja Sportu Żużlowego wydała komunikat w sprawie organizowania treningów w całym kraju.

Zakaz przeprowadzania treningów

- Główna Komisja Sportu Żużlowego nie wyraża zgody na organizację zawodów treningowych (sparingów) do dnia 1 kwietnia. Główna Komisja Sportu Żużlowego zabrania przeprowadzania zorganizowanych treningów na torach żużlowych - czytamy w komunikacie.

Oznacza to, że przygotowania do sezonu 2020 zostały całkowicie wstrzymane. Na razie nie wiadomo co z inaugurację PGE Ekstraligi. O tym, czy liga wystartuje w terminie oraz o jej ewentualnym kształcie, prezesi klubów PGE Ekstraligi zadecydują w poniedziałek, 16 marca.Zgłoś uwagę