Ruszyły prace na ul. Królewskiej powstanie nowa trasa pieszo-rowerowa

Rozpoczęła się budowa trasy pieszo-rowerowej na Zakrzowie. Ta inwestycja powstanie jeszcze w tym roku i będzie przebiegała wzdłuż ul. Królewskiej, od ul. Wilanowskiej do ul. Zatorskiej. Blisko 700 metrów nowej, oświetlonej trasy rowerowej to  zasługa m.in. mieszkańców i Rady Osiedla, którzy zgłosili ten projekt w ramach Programu Inicjatyw Rad Osiedli.  
— Trasa będzie przebiegać wzdłuż Parku Jedności, w jej otoczeniu będą również place zabaw, więc może być zachętą dla wielu osób do wycieczek rowerowych w tamtych rejonach. Pojawi się też wiele udogodnień, jak np. wzniesienia na przejściach dla pieszych czy oświetlenie wzdłuż całej trasy. Ta droga połączy się z odcinkiem znajdującym się wzdłuż ul. Wilanowskiej. — mówi Daniel Chojnacki oficer rowerowy.

Ścieżka będzie oświetlona, w projekcie uwzględniono także nasadzenia zieleni. Perony przystankowe przy ul. Królewskiej zostaną wymienione, powstaną dojścia do przejść dla pieszych i przejazdów rowerowych.

Rozbudowa zostanie podzielona na dwa etapy:

  • Etap I - obejmuje budowę nawierzchni bitumicznej na trasie ciągu pieszo-rowerowego, budowę oświetlenia
    na trasie tego ciągu, wycinkę i nasadzenia zieleni, wykonanie oznakowania pionowego i poziomego
    na trasie ciągu pieszo-rowerowego, wymianę nawierzchni peronów przystankowych przy
    ul. Królewskiej,

  • Etap II - obejmie budowę dojść do przejść dla pieszych i przejazdów rowerowych przez ul. Królewską, budowę oświetlenia w rejonie tych przejść oraz wykonanie oznakowania pionowego i poziomego ul. Królewskiej. 

Trasa rowerowa na Zakrzowie ma zwiększyć bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Nową trasę pieszo-rowerową buduje Open Trade Sp. z o.o., czyli firma, która przedstawiła najkorzystniejszą ofertę.  Zgłoś uwagę