Transmisje z Metropolitan Opera w Kinie Nowe Horyzonty

Startuje kolejny, jedenasty już sezon transmisji oper ze słynnej nowojorskiej sceny. We Wrocławiu spektakle w jakości HD prezentowane są w Kinie Nowe Horyzonty. Pierwszy z nich obejrzymy 8 października, ostatni 13 maja. Wprawdzie w najbliższym sezonie nie zobaczymy polskich śpiewaków, ale powód do radości jest inny – Mariusz Treliński reżyseruje „Tristana i Izoldę” na inaugurację sezonu! Bilety w sprzedaży już od połowy czerwca.

  • met opera kino nowe horyzonty

    Nina Stemme na plakacie promującym premierę "Tristana i Izoldy" Wagnera w reżyserii Mariusza Trelińskiego


Mariusz Treliński miał już okazję zabłysnąć w Nowym Jorku reżyserując dwie krótkie opery – „Jolantę” Piotra Czajkowskiego i „Zamek Sinobrodego” Beli Bartoka. Odniósł spory sukces i musiał do tego stopnia spodobać się kierownictwu MET, że w tym sezonie dostąpił największego zaszczytu z możliwych – jego spektakl otworzy sezon i to wyjątkowy sezon, bo w 2016 roku mija 50 lat od momentu, kiedy Metropolitan Opera mieści się w Lincoln Center.

Tym razem polski twórca realizuje wagnerowskiego „Tristana i Izoldę”, a muzyczną dyrekcję objął szef berlińskich filharmoników sir Simon Rattle, w obsadzie zaś m.in. Nina Stemme i Stuart Skelton.

Transmisje z Metropolitan Opera w Kinie Nowe Horyzonty

Transmisje z Metropolitan Opera w Kinie Nowe Horyzonty

Koncert / Dla wszystkich
Termin od 8 października 2016 do 13 maja 2017

Miejsce Kino Nowe Horyzonty

Zobacz
Po raz pierwszy w MET pokazana zostanie opera „Miłowanie z daleka” jednej z najbardziej dziś cenionych współczesnych kompozytorek Finki Kaiji Saariaho (10 grudnia 2016), nie zabraknie też innych atrakcji. Wśród premier jeszcze „Romeo i Julia” Charlesa Gounoda z niemiecką sopranistką Dianą Damrau i włoskim tenorem Vittoriem Grigolem w rolach tytułowych (21 stycznia 2017), „Rusałka” Antonina Dworzaka z sopranistką amerykańską Kristine Opolais i szwedzką sopranistką Katariną Dalayman i amerykańskim tenorem Brandonem Jovanovichem (25 lutego 2017), a także „Kawaler srebrnej róży” Richarda Straussa z sensacyjnymi gwiazdami – powracającą na deski MET diwą Renée Fleming, mezzosopranistką Elĭną Garančą i tenorem Matthew Polenzanim (13 maja 2017).

Sporo wznowień i nowych obsad dobrze już znanych spektakli. Dla fanów Anny Netrebko – pozycja obowiązkowa w programie, czyli „Eugeniusz Oniegin” Piotra Czajkowskiego (tym razem w roli ukochanego – Dmitrij Hworostowski) 22 kwietnia 2017. Klasyczna inscenizacja „Idomeneusza, króla Krety” Mozarta w reżyserii Jeana-Pierre’a Ponelle’a (a tu pod muzyczną dyrekcją wielkiego Jamesa Levine’a) tym razem 25 marca 2017, drugi mozartowski hit, czyli „Don Giovanni” z Simonem Keenlyside’em z partii tytułowej (i powracającym tenorem Rolando Villazónem) już 22 października 2016.Słynna „La Traviata” Verdiego z nową obsadą (i bułgarską sopranistką Sonią Jonczewą w partii Violetty), a „Nabucco” pod batutą Jamesa Levine’a 7 stycznia 2017 roku.

Bilety w sprzedaży od połowy czerwca.  

Zgłoś uwagę