Tramwaje w sobotę nie pojadą do Leśnicy [ZMIANY W KOMUNIKACJI]

Rozpoczyna się operacja podłączenia torowiska tymczasowego, które powstaje na wysokości osiedla Nowe Żerniki, połączy Leśnicę z centrum miasta. W związku z tym w sobotę 11 października 2014 tramwaje linii 10 i 20 będą dojeżdżać tylko do Pilczyc. W zamian, do Leśnicy pojadą autobusy zastępcze.

  • fot.jk

  • fot.pwr

  • fot.pwr

  • fot.pwr

  • fot.pwr

  • fot.pwr


Prace na torowisku rozpoczną się w sobotę pół godziny po północy i potrwają do godziny 3.00 w niedzielę. To dobra wiadomość, bo oznacza, że w piątek 10 października oraz w niedzielę 12 października ruch tramwajowy będzie funkcjonował bez zmian. Analogiczna przerwa w kursowaniu tramwajów zaplanowana jest też na niedzielę 19 października 2014 – do godz. 3.00 w poniedziałek, ma być wtedy podłączony tymczasowy tor północny, w stronę Leśnicy.

Trwająca budowa skrzyżowania ul. Kosmonautów z planowaną tzw. Trasa Targową, czyli wjazdem na przyszłe osiedle Nowe Żerniki znane także jako WUWA 2 związana jest z przebudową odcinka torowiska tramwajowego. Jak już pisaliśmy drogowcy zamiast wstrzymywać ruch tramwajowy planują na czas robót przepuszczać tramwaje po tymczasowym torowisku. Pierwotnie miało być inaczej.

Zobacz szczegółowe zmiany w komunikacji 11 października

Warta ok 16 mln zł inwestycja polega nie tylko na budowie skrzyżowania ul. Kosmonautów z planowaną tzw. Trasa Targową ale także na regulacji rzeki Ługowiny -  zajmuje się tym firma Skanska, natomiast firma Berger Bau zbuduje nowy most na Ługowinie. Dojazd do osiedla Nowe Żerniki umożliwi skręt w prawo przez specjalną pętlę  - ma być gotowy w pierwszym kwartale 2015 roku. Pozostałe elementy powinny być oddane do użytku przed końcem przyszłego roku. Powstające torowisko tymczasowe będzie najprawdopodobniej użytkowane przez około trzy miesiące.

ramZgłoś uwagę