Tramwaje Pesa Twist wyjadą na kolejne linie

Nowe tramwaje będzie można spotkać od przyszłego tygodnia na liniach 23 lub 33. PESA na linii 23 pojawi się już w niedzielę.


PESY na razie nie będę kursowały na linii 3 co ma związek z wydłużeniem tej relacji o odcinek Pilczyce-Leśnica. Z uwagi na charakter infrastruktury na tym fragmencie torowisk nie ma tam możliwości eksploatowania najnowocześniejszego taboru.
Odcinek Pilczyce-Leśnica miał być kilka lat temu modernizowany w ramach unijnego programu  ZSTS I. Ponieważ ostatecznie został wyłączony z tego projektu  po dostawie skód w 2007 r. wprowadzono na tym fragmencie torów  ograniczenie dla wjazdu tramwajów nowego typu.
Obecnie m.in. z uwagi na zlokalizowanie tam szpitala wojewódzkiego i postępujące zakupy nowoczesnego i niskopodłogowego taboru, ZDiUM dostosuje istniejącą infrastrukturę tak, by mogły tam jeździć tramwaje typu skoda czy pesa. Tymczasem pesy już od niedzieli pojawią się na nowych liniach. Obecnie jest ich we Wrocławiu 6 z 8 zamówionych. Pięć z nich już kursuje na liniach. Pesy – w odróżnieniu od pojazdów skoda nie są przypisane do konkretnych relacji i MPK może je użytkować na różnych liniach.
komunikat: MPK Wrocław 

Zgłoś uwagę