Torowisko na Pomorskiej do remontu

Na wrocławskich torowiskach trwa #TORYwolucja. Niedawno pisaliśmy m.in. o wymianach rozjazdów na trzech dużych skrzyżowaniach, planowanych pracach na węźle przy dworcu Wrocław Główny. Teraz MPK informuje o otwarciu ofert na remont torowiska na ul. Pomorskiej, pl. Staszica i ul. Reymonta.

  • MPK na ul. Pomorskiej, pl. Staszica i Reymonta planuje prowadzić punktową wymianę szyn i podbudowy pod torowiskiem. fot. MPK Wrocław


Wrocławskie MPK otworzyło oferty na remont cząstkowy torowiska w ciągu ulicy Pomorskiej, Placu Staszica i ulicy Władysława Reymonta, czyli na odcinku od ulicy Dubois do mostu Osobowickiego.

– Będziemy tam prowadzić punktową wymianę szyn i podbudowy pod torowiskiem, a także remont cząstkowy nawierzchni bitumicznej w torowisku. Wymienimy tam łącznie ok. 500 metrów szyn. Dzięki tym pracom zwiększy się komfort i bezpieczeństwo podróży autobusami i tramwajami na całym odcinku – informują przedstawiciele MPK Wrocław.

Do przetargu zgłosiły się dwie firmy, ceny wahają się od około 1,9 mln zł do ponad 2,6 mln złotych. W tej chwili trwa ich analiza formalna.

#TORYwolucja

We Wrocławiu trwa #TORYwolucja, która zakłada rekordowe inwestycje w poprawę stanu torowisk. Tylko w tym roku na ten cel miasto chce wydać 80 milionów złotych. 

Na rok 2020 MPK zaplanowało remont 6,5 km tras tramwajowych, montaż 15 nowych rozjazdów, remonty pętli tramwajowych na Biskupinie i Karłowicach, wymianę najbardziej zniszczonych słupów trakcyjnych i sieci. W planach jest łącznie 70 przetargów związanych z inwestycjami torowymi.

Ostatnie inwestycje, o których pisaliśmy, to m.in. remonty rozjazdów tramwajowych na trzech dużych skrzyżowaniach, kompleksowa przebudowa torowiska przy węźle dworzec Wrocław Główny, przygotowania do przebudowy trasy tramwajowej na al. Hallera i prac przy Żmigrodzkiej. 

Czytaj więcej: #TORYwolucja trwa - otwarcie ofert w ważnych przetargachZgłoś uwagę