Tomasz Skrzypek doceniony za swoją działalność [WIDEO]

Tomasz Skrzypek, świetny kick-boxer i pierwszy zawodowy mistrz Polski został doceniony za swoją wieloletnią działalność na rzecz rozwoju tej dyscypliny w Polsce. W tym roku jego klub Fighter Wrocław obchodzi jubileusz 25-lecia swojej działalności.


Tomasz Skrzypek, który sprawdza się nie tylko jako trener sportów walki, ale także szkoleniowiec przygotowujący np. żużlowców do sezonu, może pochwalić się wieloma sukcesami na swoim koncie. Za nim już wiele lat działalności na rzecz szerzenia zainteresowania sztukami walki we Wrocławiu, najpierw jako zawodnik, a obecnie szkoleniowiec. W tym roku Tomasz Skrzypek obchodzi jubileusz 25-lecia działalności swojego legendarnego klubu Fighter Wrocław.

– Klub Fighter to nie tylko ja. To także szereg trenerów i osób pomagających nam przy różnych okazjach. Należy jednak pamiętać, że działamy dla zawodników, gdyż to na nich tak naprawdę opiera się sukces naszego klubu. Zazwyczaj w naszej działalności przyświecały nam wyłącznie cele sportowe i to było dla nas najważniejsze - te biznesowe schodziły na dalszy plan – mówi Tomasz Skrzypek, znany kickboxer.

Z Tomaszem Skrzypkiem spotkał się dziś (1 lutego) Jacek Sutryk, Dyrektor Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia, aby uhonorować jego działalność pamiątkową paterą.

– Dziękujemy Ci za ten szereg sukcesów, które odnosiłeś jako zawodnik i jako trener. Twoje sukcesy przyczyniły się także do popularyzacji naszego miasta, za co również jesteśmy Ci wdzięczni. Trzymamy kciuki za kolejne lata Twojej działalności, abyśmy jeszcze kiedyś mogli się spotkać z okazji kolejnego jubileuszu – przekazując pamiątkową paterę mówił Jacek Sutryk, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych UM Wrocławia.

Na dzisiejszym spotkaniu Tomasz Skrzypczak opowiadał nie tylko o swoich planach na przyszłość, ale także podsumowywał dotychczasową działalność, która w głównej mierze opiera się na znanym we Wrocławiu klubie Fighter Wrocław.

– Chcieliśmy realizować swoje marzenia sportowe i dążyć do doskonałości. Na pewno wspólnie osiągnęliśmy dużo sukcesów. 15 tytułów mistrza świata, 10 tytułów mistrza Europy, wielokrotnie wygrywana klasyfikacja medalowa mistrzostw Polski i wielu reprezentantów Polski – tak w skrócie można przedstawić nasze mocne strony. Nie obyło się jednak bez porażek, które moim zdaniem wiele nas nauczyły. Zawsze staraliśmy się wyciągać odpowiednie wnioski, które później przekształcaliśmy w sukces – opowiada Tomasz Skrzypek.

Podsumowując działalność klubu Fighter Wrocław zdecydowanie można zauważyć, że jest to klub, który tworzą ludzie z pasją, niejednokrotnie pokazując ludziom, że lepiej wybrać drogę sportową, niż po pewnym czasie zdać sobie sprawę, że popełniło się w życiu jakiś błąd.

– Trzeba przyznać, że klub Fighter Wrocław był oparty o bardzo spontaniczną organizację. Nie był to klub, tak jak większość myśli - ułożony, ale taki, który przede wszystkim opierał się na życiowej pasji. Zawsze przyświecał nam projekt sportowy, a dopiero później zastanawialiśmy się, jak to osiągnąć i co będzie dalej. Tą drogą podążamy dalej i nadal chcemy zarażać ludzi sportem i pokazywać im dobrą ścieżkę w życiu. Aktualnie chcemy wszystko uporządkować organizacyjnie i rozwinąć naszą bazę treningową. Skończyły się już czasy, kiedy można było wynajmować sale gimnastyczne od szkół i spokojnie prowadzić działalność szkoleniową. Mamy już XXI w. i jeśli chcemy być w pełni profesjonalni, potrzebujemy sali z prawdziwego zdarzenia, do czego na pewno będziemy dążyć – twierdzi były kickboxer Tomasz Skrzypek.

Już 3 lutego w hali Orbita we Wrocławiu odbędzie się wyjątkowa gala DSF Kickboxing Challenge 13, która połączona będzie z obchodami 25-lecia klubu Fighter Wrocław.

– Dzięki federacji DSF możemy zbliżyć się do kickboxingu. Każda gala organizowana była na wysokim poziomie, ale uważam, że ta najbliższa, wrocławska, może być najlepszą w całej historii. Dwie główne walki wieczoru i dziewięć innych, bardzo wyrównanych pojedynków, w tym pięć stoczonych w meczu Polska – Czechy, to najlepsza zapowiedź tego, co czeka nas już w najbliższą sobotę – kończy Tomasz Skrzypek.Zgłoś uwagę