Tom Hanks: 10 rzeczy, których o nim nie wiecie

Amerykański aktor występuje w filmie „St. James Place”  Stevena Spielberga, powstającym we Wrocławiu. Na razie nie wiadomo, czy będzie grał w scenach kręconych na ul. Kurkowej. Gdyby jednak pojawił się w listopadzie na planie, nie będzie szokować gwiazdorskim zachowaniem. To normalny facet, który pod choinkę kupuje żonie toster.

  • Tom Hanks

    Tom Hanks (Tom Hanks on WhoSay)

  • Rękawiczka sfotografowana przez Toma Hanksa (Tom Hanks on WhoSay)

    Rękawiczka sfotografowana przez Toma Hanksa (Tom Hanks on WhoSay)


Tom Hanks lubi odpowiadać na krytykę internautów

Tom Hanks zawsze odpowiada w internecie na krytyczne komentarze pod swoim adresem, ale pod warunkiem, że ich autorzy podpisali się imieniem i nazwiskiem. Jest znany z tego, że jego komentarze pojawiają się pod artykułami na stronach internetowych amerykańskich gazet. Nie odpowiada jednak na obraźliwe komentarze.

Hanx – tak podpisuje swoje posty na Facebooku

Nie możemy potwierdzić, czy rzeczywiście sam prowadzi swojego fanpage’a, ale jeśli nawet robi to za niego jego pracownik, to facebookowy profil jest bardzo wiarygodny i z dużym poczuciem humoru. Znajdziemy tam zdjęcia wykonane przez aktora, np. zagubionych rękawiczek, a także jego samego, np. z nową maszyną do pisania do kolekcji. Aktor jest też aktywny na Tweeterze.

Normalny człowiek, normalne prezenty

W ubiegłym roku przed świętami media plotkarskie obiegła wiadomość, że Tom Hanks kupi pod choinkę swojej żonie Ricie Wilson… toster. Oczywiście najlepszy model. Aktor zastanawiał się też nad garnkiem do gotowania ryżu. Praktyczne prezenty w rodzinie Hanksa to tradycja.

Diabetyk

Tom Hanks w ubiegłym roku publicznie ogłosił, że choruje na cukrzycę typu 2. To dla wielu diabetyków ważna informacja, bo dwukrotny zdobywca Oscara może zrobić wiele dla profilaktyki tej choroby. Hanks przyznał, że wpływ na jego chorobę miał niezdrowy tryb życia, wahania wagi związane z przygotowaniami do ról.

Miłośnik starych maszyn do pisania

Tom Hanks kolekcjonuje stare maszyny do pisania. Ma ich pokaźną kolekcję

Pomysłodawca aplikacji na iPada i IPhona

Hanks stworzył, a raczej był pomysłodawcą aplikacji na iPada i iPhona pod nazwą Hanx Writer. To prosta aplikacja, która pozwala zamienić klawiaturę ekranową w klawisze starej maszyny do pisania ze wszystkimi charakterystycznymi dźwiękami – od stukania, przez przesuwanie taśmy, po dzwonek na końcu linii.

Krewny prezydenta

Tom Hanks jest spokrewniony z Abrahamem Lincolnem. Wspólnym przodkiem Lincolna i Toma Hanksa był John Hanks, ur. w 1687 roku, który był pradziadkiem matki Abrahama Lincolna  Nancy Hanks.

Asteroida Toma

Tom Hanks interesuje się kosmosem, ale na tym nie koniec. Aktor ma nawet asteroidę nazwaną jego imieniem: 12818 tomhanks”!

Nie tylko aktor

Tom Hanks jest autorem opowiadania s.f. pod tytułem „Alan Bean plus cztery”, które pojawiło się na łamach „NewYorkera”. Zanim jednak zaczniemy krytykować aktora, że bierze się za pisanie, pamiętajmy, że jest on autorem scenariusza do komedii „That Thing You Do” i do „Larry Crowne”.

Miłośnik hiszpańskiej prozy

Hanks przyznał, że uwielbia książki Carlosa Ruiza Zafóna. Zachwycał się „Cieniem wiatru”.

Zgłoś uwagę