To będzie ciekawy tydzień

Rynek walutowy

moneyOd stabilizacji, po nieudanych zeszłotygodniowych próbach osłabienia, rozpoczyna złoty ostatni tydzień października. Tydzień bogaty w wydarzenia mogące nadać rynkowi walutowemu nowej dynamiki.

O godzinie 09:05 kurs USD/PLN testował poziom 3,0275 zł, a EUR/PLN 4,1815 zł. To poziomy niewiele odbiegające od tych na zamknięciu poprzedniego tygodnia. Jest jednak niemal pewne, że gdy w czwartek wieczorem będzie kończył się aktywny handel na rodzimym rynku walutowym (piątek jest dniem wolnym - 1 listopada, Wszystkich Świętych), nie będą to już te same poziomy. Tydzień obfituje w wydarzenia mogące odwrócić sytuację o 180 stopni.

Głównym wydarzeniem rozpoczynającego się tygodnia będzie zaplanowane na 29-30 października posiedzenie Federalnego Komitetu Otwartego Rynku (FOMC). Jest pewne, że polityka monetarna w USA nie ulegnie zmianie. Z całą pewnością możemy wykluczyć jakiekolwiek ograniczenie wartości skupowanych obligacji w ramach QE3 (obecnie jest to 85 mld USD miesięcznie).Nie można natomiast wykluczyć, że po posiedzeniu nie zmienią się oczekiwania odnośnie kształtowania się polityki monetarnej w USA. Czytaj więcej...Zgłoś uwagę