TIFF Festival 2018. Coś dla fanów fotografii od 6 września

Od czwartku 6 września do niedzieli 16 września miłośnicy fotografii artystycznej mają najważniejsze dla siebie dni w roku. TIFF Festival tym razem pod hasłem „Współpraca” to 9 wystaw (m.in. w Muzeum Współczesnym Wrocław i Galerii Studio BWA) oraz ponad 40 wydarzeń – warsztatów, dyskusji, debat, koncertów. Edycję 2018 poprzedził PreTIFF dając przedsmak atrakcji. 

  • Motto tegorocznej edycji TIFF Festival


Festiwal fotografii nieco inny

Tajemniczy skrót TIFF przywodzący na myśl Festiwal Filmowy w Toronto to w rzeczywistości Trochę Inny Festiwal Fotografii, podczas którego nie ogląda się jedynie wystaw zdjęć, ale organizatorzy co roku, znajdując motto (w tym roku to „Współpraca”), pokazują fotografię w kontekście wielu innych dziedzin sztuki, szukają jej powiązań ze społecznymi zjawiskami, przemianami, jakie zachodzą w świecie.

Tym razem interesują ich kwestie: Jak zmieniają się formy współpracy na poziomie cyfrowych społeczności? Na czym polega współpraca artystów w zakresie tworzenia przez niego dzieła? Jak można współdziałać z różnymi instytucjami bądź różnymi mediami?

TIFF Festival 2018. Międzynarodowy Festiwal Fotografii

TIFF Festival 2018. Międzynarodowy Festiwal Fotografii

Wystawa
Termin od 6 września 2018 do 16 września 2018

Miejsce Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

Zobacz

Eksperymenty w galerii

Jak można współpracować w obrębie sztuki przekonamy się w przestrzeni Festival Lab w Galerii Studio BWA, gdzie do 16 września czynne jest laboratorium, w którym każdy może poeksperymentować z fotografią i drukiem.

Festival Lab. Kooperacyjna przestrzeń w ramach TIFF Festival 2018 // Współpraca

Festival Lab. Kooperacyjna przestrzeń w ramach TIFF Festival 2018 // Współpraca

Warsztaty / Dla wszystkich / Ze zwierzakiem
Termin od 5 września 2018 do 16 września 2018

Miejsce galeria Studio BWA Wrocław

Zobacz

Najważniejsze wystawy festiwalu

„Jak odmawiać” to jedna z trzech najważniejszych ekspozycji TIFF Festival, a dotyczy motta „Współpraca” i tego, że owej współpracy z innymi niekoniecznie najbardziej pragniemy, choć według statystyk przynosi najwięcej korzyści. Co stanie się, kiedy zamiast kooperacji wybieramy los wilka stepowego, samotne poszukiwania, albo po prostu negację zastanego porządku (np. skasowanie kont z serwisów społecznościowych).

Jak odmawiać. Wystawa w ramach TIFF Festival 2018

Jak odmawiać. Wystawa w ramach TIFF Festival 2018

Wystawa / Dla wszystkich / Ze zwierzakiem
Termin od 6 września 2018 do 20 października 2018

Miejsce galeria SiC! BWA Wrocław

Zobacz

W Muzeum Współczesnym Wrocław wystawa „Praktyka okupacji dzieła”, czyli dla zwiedzającego możliwość zajrzenia w przyszłość i obejrzenie tego, co wydarzeyło się niegdyś, a dotyczyło sprawy ustalania autorstwa prac, które znajdują się na codzień w zbiorach MWW.

Praktyka okupacji dzieła. Wystawa TIFF Festival 2018

Praktyka okupacji dzieła. Wystawa TIFF Festival 2018

Wystawa
Termin od 6 września 2018 do 8 października 2018

Miejsce MWW Muzeum Współczesne Wrocław

Zobacz


Zgłoś uwagę