Test Races w Sulistrowiczkach

Szykuje się ostatni sprawdzian dla organizatorów oraz sportowców przed Pucharem Świata w biegu na orientację. 9 i 10 kwietnia we Wrocławiu i w Sulistrowiczkach zostaną rozegrane Test Races.

  • materiały prasowe


Test Races to dwudniowa impreza orientacji sportowej, na którą składać się będą trzy starty. W sobotę rano (9 kwietnia) zawodnicy będą rywalizować na trasach sprinterskich w terenie zurbanizowanym, w okolicach mostu Grunwaldzkiego i Politechniki Wrocławskiej. Jeszcze tego samego dnia, na wrocławskim osiedlu Kuźniki, rozegrane zostaną sztafety sprinterskie, należące do jednych z bardziej emocjonujących rywalizacji. Po tej niezwykle wymagającej sobocie, uczestników czeka w niedzielę nie mniejsze wyzwanie na zboczu góry Ślęża, w Sulistrowiczkach. Orientaliści zmierzą się z trasą na dystansie średnim. - Czuję się gotowa, aby walczyć o podium. - mówi Hanna Wiśniewska, reprezentantka wrocławskiego klubu WKS Śląsk oraz członek Kadry Wojska Polskiego. - Ten sezon układa się po mojej myśli. Chcę dać z siebie wszystko i pokazać się z jak najlepszej strony, również na Pucharze Świata. - komentuje zawodniczka.

Z jak najlepszej strony chcą się także zaprezentować organizatorzy imprezy. - Test Races to dla nas świetna możliwość, aby sprawdzić, czy wszystkie nasze założenia sprawdzają się w praktyce. Dzięki tej próbie, będziemy w stanie ulepszyć procedury i działanie teamu jeszcze przed Pucharem Świata. - komentuje Wojciech Dwojak, dyrektor zawodów. Zbieranie doświadczenia jest tutaj kluczowym elementem. Puchar Świata w biegu na orientację, odbywający się w dniach od 30 kwietnia do 2 maja 2016 roku w Sobótce, we Wrocławiu i w Trzebnicy będzie bowiem także testem przed The World Games 2017. Przypomnijmy, że podczas Pucharu Świata wystąpi ponad 250 czołowych zawodników z 26 krajów. Kibiców sportu z mapą czeka więc niezwykle gorący i emocjonujący miesiąc!

Więcej na: http://worldcup2016.pl

Zgłoś uwagę