„Ten, który zmienia polski przemysł”

Tytuł dla Krzysztofa Kulińskiego

  • materiały prasowe


Krzysztof Kuliński, prezes wrocławskiej firmy REC Global, został uhonorowany tytułem "Tego, który zmienia polski przemysł" za "stworzenie liczącego się w Europie centrum usług związanych z zaawansowanymi technologiami informatycznymi, co stanowi spektakularny przykład biznesowego sukcesu w nowoczesnej gospodarce opartej na wiedzy." Wyróżnienia zostały wręczone laureatom 17 lutego 2014 przez ministra gospodarki Janusza Piechocińskiego.

Tytuł od 14 lat przyznaje redakcja Miesięcznika Gospodarczego Nowy Przemysł oraz portalu wnp.pl wraz z wydawcą - Grupą PTWP. Tytuł dla wrocławskiego przedsiębiorcy to spore wyróżnienie - Krzysztof Kuliński stanął na podium razem z największymi firmami oraz osobistościami w Polsce, m.in. Jerzym Buzkiem, Januszem Lewandowskim czy PKN Orlen.

- Chciałem serdecznie podziękować, że tak młoda firma, która działa na rynku dopiero sześć lat, znalazła się w tak zacnym gronie laureatów. Składam też podziękowania dla współudziałowców, którzy, gdy sześć lat temu przyszedłem z pomysłem na ten biznes, to mi zawierzyli. Chciałem podziękować naszym pracownikom. Zatrudniamy już ponad 400 inżynierów z Europy Środkowej i Południowej, którzy zdecydowali się pracować dla nas, początkowo małej firmy, a mieli oferty od wielkich korporacji" - mówił przedsiębiorca odbierając wyróżnienie.

REC Global jest wrocławską firmą oferującą usługi z zakresu inżynierii oprogramowania, która projektuje i rozwija aplikacje dla szerokiej gamy technologicznie zaawansowanych i inteligentnych urządzeń, takich jak m.in. samochody, pralki czy telefony. Obecnie firma założona przez prezesa Krzysztofa Kulińskiego oraz byłych deweloperów i menadżerów Siemens Software Development Center (SDC) we Wrocławiu posiada aż 6 centrów R&D, 13 biur sprzedaży i wsparcia w Europie oraz w Stanach Zjednoczonych oraz dostarcza usługi do 17 lokacji na całym świecie.

 

Zgłoś uwagę