Wystawa, muzyka, rower i chillout w sobotę w BWA

Sobotnie popołudnie w Ogrodzie BWA upłynie pod znakiem roweru, dziecka i dobrej muzyki. W programie między innymi panel edukacyjny o rowerze w życiu rodziny, prezentacja rowerowych inspiracji grafików i ilustratorów, wystawa „rowerowej” fotografii, warsztaty dla dzieci, a na deser dużo dobrej muzyki zaserwowanej przez Rap Szalet. Wstęp wolny!

  • Panel "Rowerem z dzieckiem do pracy" fot. Kamil Czaja

  • "Kolarze w obiektywie" Maja Włoszczowska fot. Łukasz Rajchert

  • Rap Szalet 2013 fot. Filip Basara

  • Magdalena Kościańska „Dwa koła i moc wyobraźni, czyli rower w świecie ilustracji”


Rzecz o rowerach, dzieciach i sztuce 

O sposobach na szybkie i bezpieczne przewożenie dzieci na rowerze, o tym, jak efektywnie nauczyć malucha jeździć na jednośladzie, i porady dla osób chcących używać roweru jako środka codziennego transportu – tego dowiecie się na panelu edukacyjnym „Rowerem z dzieckiem do pracy”, który rozpocznie się o 14.00.

fot. Kamil Czaja

O 15.00 zacznie się natomiast prezentacja Magdaleny Kościańskiej „Dwa koła i moc wyobraźni, czyli rower w świecie ilustracji”. Będzie o tym, jak rower inspiruje grafików i ilustratorów i jak ilustracja zachęca i zaprasza do jazdy na rowerze. Magdalena Kościńska,graficzka i ilustratorka, współpracująca z firmami rowerowymi, pisząca dla Bloga Rowerowego i od czasu do czasu projektująca swoje rowerowe akcesoria, opowie o własnych pracach i o pracach tych, którzy ją zachwycają i inspirują. Po prezentacji, około godz. 16.00, rozpoczną się, prowadzone przez ilustratorkę, warsztaty dla dzieci.

O godz. 17.30 odbędzie się natomiast oficjalna prezentacja wystawy fotografii znanych kolarzy, wykonanych na przestrzeni ostatnich 12 lat przez twórców czasopisma „Magazyn Rowerowy”. Będzie to również okazja do porozmawiania z przedstawicielami „Magazynu”.

Natomiast wszyscy, którzy przegapili wernisaż wystawy Velodream, będą mogli wziąć udział w oprowadzaniu kuratorskim, które od 18.00 do 19.00 poprowadzi Joanna Stembalska.

 

A na deser karmienie muzyką 

Rap Szalet to odbywająca się od 2011 roku plenerowa impreza. Jak mówią jej twórcy, formuła wydarzenia jest prosta:„Ściągnąć kumpli i przyjaciół w tę jedną niedzielę miesiąca. Nakarmić ich muzyką i dobrą szamą i dać im poczuć wakacyjny klimat w środku miasta. Sprowokować ich, żeby spotkali się w jednym miejscu i w parkowej atmosferze pogadali, zjedli i przyjemnie spędzili czas”.

fot. Filip Basara

Do tej pory (od 2011 roku) odbyło się 15 eventów pod marką Rap Szalet. W 2012 Rap Szalet otrzymał zaszczytną nagrodę magazynu „Aktivist” Nocne Marki w kategorii „Najlepsza impreza 2012 roku”! W tym roku, w związku z koniecznością przeniesienia się z oryginalnej lokalizacji przy Kafe Szalet na Wzgórzu Polskim (plac Polski, przy Akademii Sztuk Pięknych), impreza ma charakter „mobilny”. Pierwsza tegoroczna edycja odbyła się na terenie wrocławskiego Wake Parku, druga, lipcowa, odbędzie się właśnie w sobotę, 12 lipca, w ogrodzie BWA Wrocław. Do północy będziemy się delektować muzyką serwowaną nam przez Rap Szalet All Stars w składzie Endless (Skip Proof Scratchers), Filip Kalinowski (kiRk), Gulek, Kacpa (Fly Or Die), Kotune (Splendid Sound), Normalny Typ (Regularna Stopa).

Szczegóły sobotniej imprezy w BWA Awangarda znajdziecie TU.

 

ulaj

Zgłoś uwagę