Teatr z audiodeskrypcją

Niewidomi i słabowidzący zasiądą na widowni Wrocławskiego Teatru Współczesnego. Spektakl „Gałgan” zostanie zaprezentowany z audiodeskrypcją, dzięki której niewidoma publiczność będzie mogła w pełni w nim uczestniczyć. Przedstawienia  grane będą 15 i 16 września.


Publiczność przed spektaklem będzie miała okazję wejść na scenę, zapoznać się z przestrzenią, z postaciami. Do dyspozycji będzie także program przedstawienia wydrukowany alfabetem Braille'a.

Spektakl Wrocławskiego Teatru Współczesnego „Gałgan” w reżyserii Eweliny Marciniak to muzyczno-kryminalna opowieść o traumach dzieciństwa, którą snują młoda dziewczyna i jej niewidomy brat. Z czasem tracimy rozeznanie czy cała historia jest prawdziwa – czy też bohaterowie fantazjują, manipulując odbiorcą, aby przeforsować istotną dla siebie wersję przeszłości. Dwójka aktorów wciąga nas w środek przedstawienia o widzeniu i nie-widzeniu, ujawnianiu i pomijaniu, przywoływaniu i wypieraniu. O pamięci. I o sztuce zapominania. W „Gałganie” grają Maria Kania oraz – gościnnie – debiutujący w teatrze niewidomy muzyk i performer Grzegorz Dowgiałło.

Przedstawienia z audiodeskrypcją zostały dofinansowane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna.

Spektakle rozpoczynają się o godz. 18.15 i są bezpłatne dla osób niewidomych i niedowidzących oraz ich opiekunów. Teatr prosi o zabranie ze sobą legitymacji PZN lub oświadczenia o niepełnosprawności wzroku.

Zgłoś uwagę