Tak wyglądają nowe pociągi KD [GALERIA]

Koleje Dolnośląskie uchyliły rąbka tajemnicy i pokazały jak będą wyglądać nowe pociągi Impuls dla Dolnego Śląska. Ich produkcja jest na ukończeniu, a składy mają wyjechać na tory od 13 grudnia na trasie Wrocław-Rawicz.

  • fot.KD

  • materiały: Koleje Dolnośląskie

  • materiały: Koleje Dolnośląskie

  • materiały: Koleje Dolnośląskie

  • materiały: Koleje Dolnośląskie

  • materiały: Koleje Dolnośląskie

  • materiały: Koleje Dolnośląskie


KD umowę na dofinansowanie zakupu 5 nowych czteroczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych Impuls 31 WE podpisały w lutym tego roku. Niedługo rozpoczną się odbiory nowych pociągów i ruszą one na trasy od połowy grudnia. Ich wygląd robi wrażenie. Są nowoczesne, funkcjonalne i zapewni9ają wysoki komfort podróży.
Koszt zakupu jednego pojazdu to ponad 19 mln zł brutto. Projekt dofinansowała UE. Nowoczesne Impulsy są już dobrze znane Dolnoślązakom. Blisko dwa lata temu z prędkością 160 km./h wyjechały na tory Dolnego Śląska. Nowe pojazdy zachowają wysokie standardy wykończenia wnętrz nie będą jednak identyczne z tymi, do których pasażerowie już zdążyli się przyzwyczaić.
 - Wspólnie z producentem, mając już doświadczenia w eksploatacji Impulsów staraliśmy się wyjść naprzeciw oczekiwaniom podróżnych i naszych pracowników, dostosowując estetykę i funkcjonalność wnętrz pojazdów – mówi Justyna Stachniewicz z Kolei Dolnośląskich.
 

Pociągi standardowo już będą rozwijać prędkość do 160 km/h i przewidziane są do obsługi połączeń na trasie Wrocław – Rawicz.
- Jeśli odbiory zamówionych pociągów będą przebiegać płynnie i systematycznie to pociągi zanim wyjadą jeszcze na regularną trasę Wrocław-Rawicz pojawią się na innych trasach – dodaje Justyna Stachniewicz.

Zakup 5 nowych czteroczłonowych składów jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Całkowity koszt realizacji projektu wynosi 96 114 660,00 zł, z czego dofinansowanie wynosi 43 740 535,00 zł.

Zgłoś uwagę