Tadeusz Pawłowski nie jest już dyrektorem Akademii Śląska

Zmiana na stanowisku dyrektora Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław. Ze względów osobistych Tadeusz Pawłowski złożył rezygnację z pełnionej funkcji.

  • fot. Krystyna Pączkowska (www.slaskwroclaw.pl)

    fot. Krystyna Pączkowska (www.slaskwroclaw.pl)


– Nie ukrywam, że to dla mnie trudny moment. Śląsk Wrocław stanowi ważną część mojego życia, a praca w akademii dawała mi dużo satysfakcji. W obecnych okolicznościach nie będę mógł już dłużej angażować się w proces szkoleniowy w naszym klubie. Sytuacja rodzinna zmusza mnie do wyjazdu z Wrocławia – podkreśla legenda WKS-u.

Tadeusz Pawłowski w najnowszej historii Śląska pojawił się na początku 2014 roku, kiedy na stanowisku pierwszego szkoleniowca drużyny zastąpił Stanislava Levego. Od 2016 roku kierował Akademią Piłkarską WKS-u, z przerwą na kolejny epizod na ławce szkoleniowej WKS-u (od lutego do listopada 2019 roku).

– Pragnę podziękować za zrozumienie tej niełatwej, ale – w moim przekonaniu – jedynej słusznej decyzji, wspólnie wykonywaną pracę i okazaną życzliwość, której doświadczałem każdego dnia. Śląsk Wrocław pozostaje w moim sercu, zawsze będę trzymał kciuki za naszą drużynę, lecz teraz proszę o uszanowanie mojej prywatności – mówi Tadeusz Pawłowski.

Tadeusz Pawłowski - legenda WKS-u

Tadeusz Pawłowski jest prawdziwą legendą Śląska Wrocław. Jako zawodnik sięgał z klubem po mistrzostwo Polski (1977), krajowy puchar (1976) i dwa wicemistrzostwa (1978 i 1982). Jest najlepszym strzelcem WKS-u w ekstraklasie i europejskich pucharach. Jako jedyny reprezentował Śląsk w europejskich pucharach zarówno jako piłkarz, jak i trener.Zgłoś uwagę