Szybkie randki polskich i niemieckich informatyków

Formuła była prosta. 11 firm polskich i 11 niemieckich – z Berlina i Brandenburgii – spotkały się w hotelu Sofitel we Wrocławiu. Podczas kilkuminutowych rozmów wymieniono się wizytówkami i rozmawiano o możliwej współpracy. Potem, wzorem szybkich randek, przedstawiciele obu stron przechodzili do kolejnych stolików.

  • Araw. Negocjacje biznesowe firm IT

    (fot. dzięki uprzejmości organizatorów)

  • Araw. Negocjacje biznesowe firm IT

    (fot. dzięki uprzejmości organizatorów)

  • Araw. Negocjacje biznesowe firm IT

    (fot. dzięki uprzejmości organizatorów)


– Zorganizowaliśmy to spotkanie na prośbę wrocławskich firm z branży IT. Udało się to dzięki współpracy z SIBB (Stowarzyszenie firm ICT z Berlina i Brandenburgii) oraz Polsko-Niemiecką Izbą Przemysłowo-Handlową. Takie „szybkie randki” biznesowe dają możliwość współpracy przy międzynarodowych projektach. Firmy, gdyby na własną rękę chciały nawiązać kontakt z niemieckimi podmiotami, musiałby poświęcić znacznie więcej czasu i pieniędzy – wyjaśnia Tomasz Śpiewak z Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

W spotkaniu biznesowym uczestniczyli przedstawiciele wrocławskich spółek, m.in. z SMT Software oraz REC Global.

– Wsparcie ARAW-u podnosi naszą wiarygodność biznesową. Dzięki temu spotkaniu nawiązaliśmy kontakt z sześcioma firmami. Berlin i Brandenburgia to silne centrum branży IT. Po spotkaniu już następnego dnia zaprosiliśmy niemieckie firmy do naszej siedziby. Byli oczarowani zaawansowaniem i skalą projektów jakie realizujemy. To pokazuje, jak takie spotkania mogą skrócić dystans. Obecnie kontynuujemy bezpośrednie rozmowy i niedługo okaże się jakie będą tego efekty – podkreśla Jan Żarski z SMT Software.

– Na 85 procent podpiszemy umowę z jednym z kontrahentów. Cieszę się, że we Wrocławiu odbyło się takie spotkanie. Po tak krótkim czasie widać, jakie daje ono efekty. Gdybyśmy się chcieli spotkać z kilkunastoma podmiotami w Niemczech, wymagałoby to czasu i dużych środków, a i to nie gwarantowałoby takiego sukcesu – zaznacza Wiesław Błysz z REC Global.

Kolejne spotkanie polskich i niemieckich przedsiębiorstw z branży IT odbędzie się w przyszłym roku w Berlinie.Zgłoś uwagę