MPK dowozi lekarzy do szpitala tymczasowego

MPK Wrocław pomoże lekarzom pracującym w szpitalu tymczasowym przy ul. Rakietowej. Placówka od 9 marca ma przyjmować pacjentów zakażonych koronawirusem.

  • MPK Wrocław wspomaga medyków ze szpitala tymczasowego /fot. MPK Wrocław

    MPK Wrocław wspomaga medyków ze szpitala tymczasowego /fot. MPK Wrocław


O pomoc w dowiezieniu personelu medycznego na obrzeża miasta poprosił Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu. Autobusy połączą polowy szpital covidowy z centrum miasta – a konkretniej z pl. Dominikańskim i pl. Jana Pawła II.

– Będą to jedyne przystanki na trasie, więc śmiało można nazwać to połączenie „ekspresowym” – mówi prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder. – Lekarze i pielęgniarki codziennie walczą o nasze zdrowie. Mam nadzieję, że zapewnienie im takiego specjalnego dowozu odejmie im zmartwienie w postaci dostania się do szpitala przy ul. Rakietowej.

„Linia dla medyków” kursuje:

  • Galeria Dominikańska –  godziny odjazdu: 6:15 , 18:05
  • Pl. Jana Pawła II – a godziny odjazdu : 6:20 , 18:15

Powrót ze szpitala tymczasowego w godzinach: 7:30, 19:30.

Szpital tymczasowy we Wrocławiu

Dowóz lekarzy do szpitala przy ulicy Rakietowej jest drugim specjalnym połączeniem MPK, które powstało z myślą o wrocławskich medykach walczących z epidemią koronawirusa. Jesienią ubiegłego roku rozpoczęły kursowanie autobusy dowożące biały personel i studentów Uniwersytetu Medycznego z kampusu przy ul. Pasteura do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przy ul. Borowskiej.

– Gwarantując bezpieczny i szybki dowóz medyków do szpitali, zapewniamy też bezpieczeństwo pacjentom, których będą oni mieć pod swoją opieką – podkreśla prezes Balawejder.

Obie linie będą kursowały tak długo, jak długo będzie na nie zapotrzebowanie ze strony szpitalnego personelu.

– Wśród pracowników szpitala tymczasowego znajdzie się wiele osób z naszej załogi, które dotąd pracowały przy ul. Borowskiej lub na tzw. kampusie Curie-Skłodowskiej, a więc stosunkowo blisko centrum miasta. Dojazd do pracy w odległej placówce przy ul. Rakietowej byłby dla nich zapewne kłopotliwy, dlatego cieszymy się, że MPK przyszło nam z pomocą – mówi Barbara Korzeniowska, zastępca dyrektora ds. lecznictwa otwartego Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego.Zgłoś uwagę