Komputer raz, egzamin dwa

Bezpłatne szkolenia dla Dolnoślązaków


Darmowe szkolenia z zakresu obsługi komputera, internetu i programów biurowych, zwieńczone egzaminem ECDL, pod hasłem „Rozszyfruj komputer w raz, dwa, trzy”, proponuje wrocławska firma Funmedia we współpracy z Dolnośląskim Wojewódzkim Urzędem Pracy. Projekt jest dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Będzie to 240 godzin bezpłatnych zajęć z zakresu obsługi programów biurowych, zgodnych z programem szkoleniowym ECDL START. Po warsztatach będzie można przystąpić do egzaminu, którego poprawne zdanie gwarantuje uczestnikom otrzymanie honorowanego w wielu krajach Europy certyfikatu ECDL (European Computer Driving Licence), potwierdzającego nabycie kompetencji informatycznych.

Szkolenia poprowadzą wykwalifikowani trenerzy. Uczestnicy warsztatów będą mieli do dyspozycji profesjonalne i w pełni wyposażone sale komputerowe, a także darmowy dostęp do kursu online Excel123.

Kończąc warsztaty, ich uczestnik powinien dysponować wiedzą, obejmującą obsługę Excela, w tym m.in. tworzenie arkuszy kalkulacyjnych i wykresów, formatowanie liczb i wartości tekstowych, a także tworzenie reguł matematycznych i logicznych.

 

Dla kogo?

W szkoleniach mogą wziąć udział osoby zamieszkałe na terenie województwa dolnośląskiego, zarówno pracujące, jak i bezrobotne lub uczące się, w wieku 18-64 lata. Dodatkowo, każda osoba zakwalifikowana do programu musi spełniać przynajmniej jeden warunek: mieć status osoby bezrobotnej, maksymalnie średnie wykształcenie lub ponad 50 lat i więc>Kursy odbędą się we Wrocławiu, Oleśnicy i Trzebnicy. Pierwsza grupa szkoleniowa rozpocznie zajęcia w lipcu 2014 r. Projekt potrwa do czerwca 2015 r. Szczegóły dotyczące inicjatywy, a także formularz zgłoszeniowy, dostępne są na stronie internetowej www.szkolenia-funmedia.pl.

mw

Zgłoś uwagę