Szansa na pracę w Niemczech

Mieszkańcy Wrocławia, którzy mają ochotę pogłębić swoje doświadczenie zawodowe za granicą, u naszych wschodnich sąsiadów, będą mieli na to szansę. 15 i 16 września na pl. Solnym stanie mobilne biuro z ekspertami, którzy podpowiedzą jak i gidze szukać pracy. Roadshow w poniedziałek od 18-20, we wtorek od 9-17.00.


Invest Region Leipzig GmbH jest firmą zarządzana przez miasto Lipsk, Izbę Przemysłowo-Handlową i powiatowe władze północnej Saksonii i Lipska. Jest ona odpowiedzialna za krajowy i międzynarodowy marketing, rozwój biznesu, relokacje i rekrutacje wykwalifikowanych pracowników dla regionu Lipsk.

- Organizujemy roadshow po Polsce, Czechach i na Słowacji, aby zatrudniać przeszkolonych pracowników – mówi Lutz Thielemann, Dyrektor Zarządzający Invest Region Leipzig GmbH. - Naszym celem jest zwrócenie uwagi na Region Lipsk i przedsiębiorstwa w Zachodniej Saksonii oraz możliwości tworzenia stanowisk dla wykwalifikowanych pracowników.

Znani pracodawcy w regionie Lipsk to m.in. Porsche, BMW, DHL, jak i Siemens oraz Dow Chemical, Telekom i Villeroy & Boch. Wszystkie sektory poszukują wykwalifikowanych pracowników z doświadczeniem zawodowym,  a także absolwentów i praktykantów. Szczególnie wysokie jest zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników technicznych, w tym nauk przyrodniczych i logistyki, ale potrzebni są także pracownicy w przemyśle spożywczym i gastronomii oraz z zakresu rzemiosła.

- Region Lipsk wiąże się z unikalną jakością życia, korzystnymi opłatami za mieszkanie, szeroką ofertą wydarzeń kulturalnych i rekreacyjnych o międzynarodowym charakterze – twierdzi Lutz Thielemann. - W przeciwieństwie do ofert pracy w Europie Zachodniej, Saksonia nie jest zbyt daleko od Polski. W szczególności dla polskich wykwalifikowanych  pracowników ta odległość stanowi istotną różnicę.

Podczas roadshow dla wykwalifikowanych pracowników będzie można uzyskać ważne informacje i zapoznać się z rzeczywistymi ofertami pracy na wirtualnej giełdzie: www.work-w-leipzig.de, a także z ofertami na tablicy. Wielojęzyczny zespół ekspertów będzie do dyspozycji osób poszukujących ciekawej pracy w okolicy Lipska.

Roadshow zagości na wrocławskim Placu Solnym od 15 do 16 września 2014 r. Następnie odwiedzi również Poznań, Warszawę, Kraków i Katowice.Zgłoś uwagę