Szansa dla Fagor Electrodomésticos

Czy spółce uda się wznowić produkcję


Ograniczenie zwolnień grupowych pracowników wrocławskiej fabryki oraz wznowienie produkcji – to możliwy scenariusz dla spółki FagorMastercook.

W piątek, 11 kwietnia, w hiszpańskim sądzie zapadła decyzja o sprzedaży kilku marek należących do upadającego koncernu Fagor. Z zamiarem ich zakupu wystąpiła spółka Cevital z Algierii

- Teraz najprawdopodobniej Cevital kupi FagorBrandta, który zapewnia fabryce FagorMastercook rynki zbytu – mówi Teresa Kalisz, syndyk wrocławskich zakładów. - Mamy nadzieję, że wówczas otrzyma ona zamówienia na produkowany tu sprzęt AGD. Od ich wielkości będą zależne planowane grupowe zwolnienia pracowników firmy. Jednak o tym przekonamy się dopiero w przyszłym tygodniu.

Cały czas poszukiwany jest też inwestor, który zechciałby kupić wrocławskie zakłady FagorMastercook.

Na początku kwietnia syndyk FagorMastercook ogłosiła, że w związku ze skrajnie trudną sytuacją spółki oraz brakiem stałych zamówień rynkowych, do końca maja zostanie zwolnionych blisko 1120 pracowników firmy z prawie 1200 zatrudnionych.

Według nieoficjalnych informacji po zakupie FagorBrandta przez spółkę Cevital, dojdzie do porozumienia z firmą Bosch w sprawie współpracy we wrocławskiej fabryce Fagor Mastercook, co z pewnością byłoby korzystne dla jej przyszłości.

Katarzyna Kunka

Zgłoś uwagę