Synexus w Sky Tower

Kolejna globalna firma wybiera Wrocław na centrum usług

  • Otwarcie centrum usług Synergus w biurowcu Sky Tower we Wrocławiu

    Wiceprezydent Wrocławia Adam Grehl i dyrektor generalny firmy Synexus dr Christoph Berthoux (fot. UM Wrocław)

  • Otwarcie centrum usług Synexus w biurowcu Sky Tower we Wrocławiu

    Centrum usług Synexus w Sky Tower (fot. UM Wrocław)


W czwartek, 24 października, otwarto nowe biuro firmy Synexus. W pomieszczeniach na 23. piętrze biurowca Sky Tower we Wrocławiu będzie się mieścić centrum usług dla Europy Środkowej i Wschodniej. Początkowo ma obsługiwać obszary usług finansowych i informatycznych. Planowany jest jego szybki rozwój wraz z ekspansją działalności grupy w regionie. Firma rozważa nawet, aby w przyszłości centrala na Dolnym Śląsku obsługiwała usługi finansowe, informatyczne oraz call center dla całej grupy Synexus.

– Mam nadzieje, że plany rozwoju firmy pozwolą odkryć potencjał Wrocławia – powiedział obecny na uroczystości wiceprezydent Wrocławia Adam Grehl. Przypomniał ponadto o projekcie Wrocławskiego Centrum Badań EIT+. – Wrocław stawia na badania, innowacje i współpracę ze studentami –podkreślił.

Synexus działa w branży badań klinicznych. Posiada największą na świecie sieć przychodni prowadzących badania. Dysponuje 30 placówkami badawczymi, które znajdują się m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Bułgarii, Republice Południowej Afryki, na Ukrainie i na Węgrzech. W Polsce grupa Synexus działa od 2003 r. Po dziesięciu latach rozwoju, w pięciu przychodniach firmy, które mieszczą się w naszym kraju, zatrudnionych jest ponad 200 specjalistów z dziedziny badań klinicznych.

Na pierwszym etapie działania nowej centrali w Wrocławiu firma zatrudnia 20 osób. W ciągu dwóch lat Synexus planuje zatrudnienie kolejnych 50 osób. Poszukiwani będą wysokiej klasy specjaliści w takich dziedzinach, jak farmacja, medycyna, finanse i informatyka.

ms

Zgłoś uwagę