Syndyk złożyła wniosek o sprzedaż Fagora

Czy znajdzie się chętny?


We wrocławskim sądzie gospodarczym jest już wniosek o sprzedaż zakładów FagorMastercook. Jeśli zostanie on rozpatrzony pozytywnie, rozpocznie się procedura przetargowa.

Według syndyka fabryki, Teresy Kalisz, która złożyła wniosek do sądu, sprzedaż zakładów jest konieczna ze względu na ich duże zadłużenie oraz brak stałych zleceń, pozwalających na utrzymanie rentowności.

- Firma jest w stanie upadłości likwidacyjnej, a to oznacza konieczność sprzedaży majątku firmy i zaspokojenie roszczeń jej wierzycieli – mówi Teresa Kalisz. - Ofertę jego sprzedaży z pewnością uatrakcyjni produkcja kuchenek, okapów kuchennych oraz pralek, która na zlecenie algierskiej firmy Cevital zostanie uruchomiona 16 czerwca. Fabryka, która produkuje i posiada zorganizowaną załogę gotową do pracy, jest z pewnością bardziej atrakcyjna dla potencjalnego inwestora.

Zakupem zakładów FagorMastercook interesuje się kilku inwestorów, jednak na razie trudno określić, ilu chętnych rzeczywiście przystąpi do przetargu. Według Teresy Kalisz to będzie wiadomo dopiero, gdy nadejdzie ostateczny termin składania ofert kupna.

Jest już gotowa wycena fabryki, jednak będzie ona podana dopiero przy ogłoszeniu przetargu.

Zgłoś uwagę