Sylwester Wrocław 2014/15 – kluby i puby

Jeszcze nie jest za późno na decyzję o spędzeniu ostatniej nocy tego roku w jednej z wrocławskich knajp. Podpowiadamy gdzie są jeszcze miejsca.

  • sylwester-wroclaw-2014-2015-kluby-puby

    fot. www.flickr.com


Największa sylwestrowa zabawa oczywiście na wrocławskim Rynku, gdzie zagrają m.in. LeMon, Perfect, Bajm czy Margaret. Nie zabraknie też tańców: zorby, flamenco, walca angielskiego czy tańca irlandzkiego. Wstęp na tę imprezę pod gołym niebem jest bezpłatny.

Kto zagra na Rynku, program, konkurs

Swoje propozycje mają też wrocławskie kluby i puby. Jest w czym wybierać.

Gradient – w stylu glamour

W klubie na Placu Solnym sylwester z odświętną atmosferą, confetti i przebojami muzyki tanecznej. Suknie wieczorowe, muchy, ale też cekiny połączone z tenisówkami – wszystko co glamour dozwolone.
Cena: od 30 zł do 140 zł.
Gradient, pl. Solny 16, tel. 604 094 328

Głuchy Telefon – opcja nawet na ostatnią chwilę

Jeśli dopiero 31 grudnia zdecydujecie się spędzić sylwestra w klubie – zawsze możecie się wybrać do tej knajpy w Pasażu Niepolda.
Wstęp jest wolny, a organizatorzy zapewniają zabawę do białego rana. Istnieje możliwość rezerwacji miejsca, co kosztuje 10 zł.
Głuchy Telefon, ul. Ruska 51

Kalambur i Kalaczakra – Sylwestern

W obydwu knajpach przy Kuźniczej w ostatnią noc tego roku Dziki Zachód. Stroje szeryfów, Winnetou czy squaw mile widziane, aczkolwiek niekonieczne. Muzykę zabawową, choć nie do końca westernową grać będzie dwóch dj-ów.
Cena: 95 zł od osoby, 180 zł od pary, w cenie - oprócz rezerwacji miejsca - także szwedzki stół w wydaniu wegetariańskim, szampan, wódka, kawa, herbata, soki plus promocyjne ceny na barze.
Kalambur, Kalczakra, ul. Kuźnicza 29A, tel. 71 372 35 71

Casa De La Musica – gorąca salsa

 To z czego słynie klub na koniec roku w zwiększonej dawce: kubańscy dj-e, latynoskie rytmy, animacje i sceneria rodem z Hawany.
Cena: wstęp kosztuje 80 zł, dostępna jest też opcja z z alkoholem, ciepłym posiłkiem oraz rezerwacją miejsca siedzącego przy barze za 120 lub przy stoliku za 150 zł.
Casa De La Musica, Rynek Ratusz 11/12, tel. 71 343 72 62

Czarny Kot – impreza z pazurem

Koty to hasło przewodnie tego sylwestra. Można się więc przebrać za dachowca, pumę czy lwa salonowego.
Cena: 100 zł (rezerwacja miejsca, wino lub 50 zł na barze, szampan) i 120 zł (rezerwacja miejsca, wódka, napój szampan).
Czarny Kot, ul. Ruska 47/48a

Od Zmierzchu do Świtu – rock na koniec roku

Połączenie koncertu i muzyki z płyt. Zagrają grupa Centrala 57 i dj Kris.
Cena: wejściówki gwarantujące miejsce siedzące kosztują 90 zł, pozostałe 50 zł. W ceny biletów wliczone są jedzenie i szampan.
Klub muzyczny Od zmierzchu do Świtu, ul. Krupnicza 15, tel. 71 796 30 96

Novocaina – bohaterowie z dzieciństwa

Obowiązują przebrania, choć pole do popisu spore. Można zamienić się w księżniczkę, Supermana czy strażaka – dowolnego bohatera dziecięcych lat. Klub zapewnia fotografa oraz ciepłe i zimne posiłki, open bar plus lampkę wina musującego.
Cena: 400 zł od osoby.
Novocaina, Rynek 13, tel. 71 343 69 15

Sylwester z Radiem WAWA w Browarze Mieszczańskim 

W klimatycznej Leżakowni muzykę z lat 80., 90. oraz najnowsze hity zagrają najlepsi DJ/VJ. Kultowe przeboje polskie i zagraniczne. Zabawa od 20.00 do 4.00.
Cena: 135 ZŁ od osoby, w cenie miejsce siedzące , posiłki ciepłe i zimne i świetna atmosfera. Alkohol i napoje we własnym zakresie, można wnosić też jedzenie.
Browar Mieszczański, ul. Hubska 44, rezerwacje: marcin.wiktorski@browar.wroc.pl

Szajba – kabaret i burleska

W Szajbie sylwester pod nazwą „Imaginarium”. Królować będą klimaty rodem z Moulin Rouge i Le Chat Noir. Gości ma witać mim, a tańcom towarzyszyć muzyka związana z kabaretem i nie tylko – począwszy od wczesnego rock'n'rolla, przez lata 70. i 80., na piosenkach współczesnych skończywszy.

Cena: 230 zł za osobę, w cenie: miejsce siedzące, 60 zł do wydania na barze, kawa, soki, herbata i woda bez ograniczeń, szwedzki bufet i toast musującym winem o północy.

Szajba, ul. św Antoniego 2/4, tel. 660 404 270. Warto się pośpieszyć, bo biletów zostało niewiele.

Eter – Happy NY Show

To sylwester dla tych, którzy mają ochotę pobawić się przy największych hitach zeszłego roku. Zagrają Lucas Fuerzo i DJ Sheevia.

Cena: do wyboru trzy pakiety: standard za 70 zł (open bar na alkohol i napoje), silver – 100 zł (dodatkowo zapewnia miejsce siedzące) i gold za 350 zł (daje miejsce w VIP roomie, kolację oraz prywatnego DJ-a).

Eter, ul. Kazimierza Wielkiego, tel. 796 622 911

Schody Donikąd – jak w czasach prohibicji

Gangsterzy, twist i klimat lat 20. Można się przebrać, ale przymusu nie ma.

Cena: 50 zł, w cenie poncz, kieliszek musującego wina i okolicznościowy kapelusz – jednak bez miejsca siedzącego i ciepłego posiłku. Te wygody gwarantuje zaproszenie za 150 zł.

Schody Doniką, pl. Solny 13, tel. 71 341 84 55, 512 599 169 po godz. 14.00, biuro@schodydonikad.pl

Antidotum – hity i konkursy

Tańce przy największych przebojach ostatnich lat oraz szansa, by wygrać konkurs na Króla i Królową Nocy Sylwestrowej – to atrakcje imprezy w Antidotum. Klub zapewnia też możliwość wyjścia na  Rynek, by o północy podziwiać pokaz sztucznych ogni.

Cena: 100 i 200 zł za osobę. Tańszy bilet zapewnia miejsce stojące, droższy – miejsca siedzące, ciepłe danie, przekąski i ciasta, alkohol.

Antidotum, ul. Kiełbaśnicza 32, tel. 609 674 140.

Liverpool – rządzą lata 80.

Impreza pod hasłem „Back to the 80's”, czyli muzyczny wehikuł czasu i zabawa przy – jak na ten klub przystało – rockowych kawałkach sprzed lat. Cena: miejsce stojące 50 zł, miejsca siedzące 60 zł. Wejściówka obejmuje poczęstunek szampanem.

Liverpool, ul. Świdnicka 37, tel. 502 840 406.

Das Lokal – po prostu dobre electro

W ostatni dzień roku w klubie na placu Solidarności zagra President Bongo znany z islandzkiej grupy GusGus czy kolektywu Gluteus Maximus. Jako support wystąpi wrocławski skład Kosmos Records.

Cena 80 zł.

Das Lokal, plac Solidarności 1/3/5

Alibi – studenckie przeboje

Mieszankę największych hitów serwować będzie DJ Dysan.

Cena: studenci za wejściówki zapłacą mniej, bo 30 zł, pozostali – 35 zł. Cena obejmuje lampkę szampana o północy. Po świętach stawki wzrosną. Na imprezę można wnosić własne przekąski, o północy wszyscy dostaną lampkę szampana.
Alibi, ul. Grunwaldzka 67

 

Graciarnia – w nastrojowym klimacie

W rytmie dobrze znanych starych przebojów i najnowszych hitów można pożegnać 2014 w pubie Graciarnia.

Cena: 180 zł, w tym miejsce siedzące, zimny bufet, napoje. W sprzedaży ostatnia pula biletów.

Graciarnia, ul. Kazimierza Wielkiego 39, tel. 668 343 573

Sylwester w Firleju

Zabawa do białego rana z wieloma konkursami. O oprawę muzyczną i prowadzenie imprezy zadba duet składający się ze świetnego konferansjera i DJ-a, którzy stworzą niezapomniany klimat tego wyjątkowego wieczoru.
Cena 170 zł od osoby, po 20 grudnia – 200 zł. W cenie 3 ciepłe posiłki, przekąski, dania na zimno, sałatki, napoje.
Firlej, ul. Grabiszyńska 56, tel. 604 778 569

International New Year’s Eve 2014

Tancerze różnych stylów z wielu miast Polski, ale także z wielu innych krajów odwiedzą nas na tej wyjątkowej imprezie z 4 parkietami, na których zagrają różni DJ-e różną muzykę. Zabawa będzie podzielona na 4 parkiety: salsa kubańska i bachata; salsa L.A./N.Y. i bachata; izomba, semba, kuduro; zouk.
Cena: 115 zł
Wrocławskie Centrum Kongresowe przy Hali Stulecia.

Zgłoś uwagę