Sylwester w Rynku: Osoby z niepełnosprawnościami na wielkiej scenie

Wrocławianie i w tym roku Nowy Rok powitają na wielkiej imprezie tanecznej w Rynku. Realizatorzy do udziału w koncercie zapraszają osoby z niepełnosprawnościami. Wystąpią w chórze i w układach tanecznych, a choreografię dla nich ułoży Maciej „Gleba” Florek


Na Rynku znowu stanie wielka scena z miejscem dla dużej orkiestry i chóru. Reżyserem wydarzenia jest Paweł Gołębski. Ustalanie szczegółowego programu koncertu jeszcze trwają.

W  klipie zachęcającym osoby z niepełnosprawnościami do udziału w koncercie słynny choreograf mówi: - W zeszłym roku dziewczynka na wózku zaczarowała cały Rynek. W tym roku chciałbym, żebyście to wy byli częścią tego widowiska – mówi Maciej „Gleba” Florek.

Do udziału w koncercie mogą się zgłaszać wszyscy, bez względu na niepełnosprawność. Na adres mailowy: wroclawrespect@strefakultury.pl, należy przesłać informacje o sobie oraz dołączyć film lub zdjęcia. Organizatorzy nie czekają tylko na osoby wykształcone wokalnie albo z doświadczeniem z turniejów tanecznych na wózkach. Najważniejsza jest motywacja do pracy.

Spośród tych, co nadeślą aplikacje, wybrane zostaną osoby, które wezmą udział w castingu, który jest planowany na 12 i 13 października.

Wokaliście i tancerze

- Osoby z niepełnosprawnościami będą w mainstreamie sylwestrowych wydarzeń. Zaśpiewają w chórze, specjalną choreografię z myślą o nich przygotowuje Maciek „Gleba” Florek - mówi Bartłomiej Skrzyński, dyrektor miejskiego biura „Wrocław bez barier”. - W ten sposób chcemy wcielać w życie zapowiedź prezydenta Wrocławia o realizacji hasła „Kultury - Obecna!”, czyli pełnym uczestnictwie w kulturze wszystkich wrocławian, bez względu na ograniczenia.

Skrzyński: - Być może udział w tym wydarzeniu, to dla osób z niepełnosprawnościami asumpt do tego, żeby w ogóle wyjść z domu, aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym i zawodowym.Zgłoś uwagę