Święto Wrocławia 2016 [PROGRAM]

Święto Wrocławia to kilkadziesiąt wydarzeń od 13 do 30 czerwca, wśród których głównym są obchody dnia Świętego Jana Chrzciciela, patrona wrocławskiej katedry i jednego z dwóch – obok błogosławionego Czesława – patronów Wrocławia, a także do związanej z tym dniem tradycji Nocy Świętojańskiej Sobótki. Sprawdź wydarzenia na Święto Wrocławia 2016 od 13 do 30 czerwca: koncerty, wystawy, festyny, sesja Rady Miejskiej.


Jak na prawdziwe święto przystało także i to będzie obfitować w ciekawe wydarzenia. Zaangażowanych będzie około 30 organizatorów imprez – miejskie instytucje kultury, organizacje pozarządowe, agencje artystyczne. Czeka na nas kilkadziesiąt wydarzeń – koncerty, pikniki, spotkania, wystawy. Pierwsza z nich  – Rękodzieło i jego twórcy we Wrocławiu  już od poniedziałku, 13 czerwca, na wrocławskim Rynku. 

O święcie

Organizacja Święta Wrocławia oparta została o zasadę, że Święto Miasta jest znakomitą okazją do szerokiej prezentacji potencjału i osiągnięć środowisk kulturalnych, gospodarczych i naukowych Wrocławia. Najważniejszym punktem programu obchodów świąt jest Uroczysta Sesja Rady Miejskiej Wrocławia organizowana we wnętrzu Ratusza. Sesja łączona jest z uroczystościami nadawania tytułu honorowego Obywatela Miasta oraz wręczenia nagród Miasta Wrocławia i Prezydenta Wrocławia. Główne uroczystości w dniu 24 czerwca uzupełnia msza święta odprawiana w katedrze w intencji mieszkańców Wrocławia. 

Święto Wrocławia 2016

Święto Wrocławia 2016

Eventy / Piknik / W plenerze / Dla wszystkich / ESK / Promowane wydarzenia / Dla rodziców
Termin od 13 czerwca 2016 do 30 czerwca 2016

Miejsce Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

Zobacz

Program Święta Wrocławia w pliku pdf.

Zgłoś uwagę